Vlhová s Gutovou kritizujú organizátorov. Preteky musel povoliť len blázon, bol to zlý vtip

Pravda, TASR | 04.12.2023 08:25, aktualizované:
826242558 Foto:
Petra Vlhová v Tremblante.
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skritizovala podmienky v nedeľňajších pretekoch v kanadskom Tremblante.

Slovenská lyžiarka vyhrala prvé kolo, ale v druhom sa kvôli náročným poveternostným podmienkam zosunula na konečnú piatu priečku.

Záver druhého kola ovplyvnil silný vietor, hmla a sneženie. Viaceré elitné pretekárky – Mikaela Shiffrinová, Lara-Gutová Behramiová či práve Vlhová stratila na trati viac ako sekundu.

„Kto sleduje moju kariéru, vie, že nedávam takéto verejné vyhlásenia. Rešpektujem ostatné konkurentky a gratulujem im, previedli skvelé výkony. Avšak nie je na nás, aby sme rozhodovali o tom, či budeme jazdiť alebo nie," napísala Vlhová na facebooku.

Viacerí experti – vrátane Vlhovej mládežníckeho tréner Rastislava Mažgúta – vyjadrili lyžiarkam obdiv, že zvládni nástrahy náročnej trate v kanadskom stredisku.

826441123 Čítajte viac Vlhová dala do 2. kola všetko, no pódium nevybojovala. Pozrite si, akému počasiu čelili lyžiarky

Prístup organizátorov a kompetentných v Tremblante sa však 28-ročnej Liptáčke nepáčil.

"Prvá jazda bola skvelá. Dúfala som, že na to nadviažem aj v druhom kole. Spravila som maximum, ale na pódium to nestačilo.

Podmienky však neboli rovnaké pre všetky pretekárky. Viditeľnosť v druhej jazde bola takmer nulová. Bolo to nebezpečné.

Ak by boli takéto podmienky pred prvým kolom, preteky by sa ani nezačali," doplnila Vlhová.

Petra Vlhová Čítajte viac Hľadanie brán vo fujavici je okamžite strata sekundy. Vlhová si zaslúži rešpekt, prehrala s hazardérkou

Za pravdu dala Vlhovej, ktorá by sa najbližšie vo Svetovom pohári mala predstaviť v Courcheveli 21. decembra, kde sa pôjde nočný slalom – aj Lara Gutová-Behramiová.

„Našťastie sa nikto nezranil,“ uviedla 32-ročná Švajčiarka. Tá napriek druhému miesto nemala chuť oslavovať:

"Bol to zlý vtip. Takmer som nevidela brány. Zaujímalo by ma, prečo musíme pretekať v takýchto podmienkach.

Musíte byť blázon, aby ste povolili takéto preteky," povedala v rozhovore pre švajčiarsku televíziu SRF.