Vydarený návrat po dlhej pauze. Bývalá svetová jednotka uspela prvýkrát ako matka

TASR | 08.08.2023 21:17
782625027 Foto:
Caroline Wozniacka.
Dánska tenistka Caroline Wozniacka zažila víťazný návrat na kurty po vyše triapolročnej prestávke. V úvodnom kole turnaja WTA v Montreale zdolala austrálsku kvalifikantku Kimberly Birrellovú hladko 6:2, 6:2.

„Je to skvelý pocit. Odohrala som prvý zápas po vyše troch rokoch. Chvíľu trvalo, kým som zo seba striasla hrdzu,“ vyznala sa Wozniacka, ktorá sa v 2. kole stretne s víťazkou duelu medzi Češkou Markétou Vondroušovou a Egypťankou Mayar Sherifovou.

Tridsaťtriročná Dánka je niekdajšia líderka rebríčka WTA a šampiónka grandslamového Australian Open z roku 2018. S profe­sionálnou kariérou pôvodne skončila pre reumatoidnú artritídu. V júni uviedla, že jej ochorenie ustúpilo do remisie, no nedokáže povedať, ako dlho bude môcť hrať na najvyššej úrovni.

Swiateková tenis Čítajte viac Rusi sa vysmievajú Swiatekovej: Konečne jej niekto zavrel ústa! Svetová jednotka zaujala nezvyčajnou technikou

Wozniacka absolvovala prvý zápas od Australian Open 2020, keď v 3. kole prehrala s Tunisankou Ons Jabeurovou. Medzitým sa stala dvojnásobnou matkou, vyskúšala si aj prácu televíznej komentátorky. V Montreale štartuje na základe voľnej karty, ktorú dostala od organizátorov.

V utorok zvíťazila prvýkrát ako matka. „To je celkom bláznivé. Jedným okom som sledovala hodiny, moje deti práve spia. Je super, že som hrala dopoludnia, celé poobedie mám pre nich,“ dodala podľa AFP. Turnaj je pre ňu prípravou na grandslamový US Open, ktorý v New Yorku štartuje 28. augusta.

Do 2. kola dvojhry postúpila aj Ruska Darja Kasatkinová, desiata nasadená hráčka zdolala Elise Mertensovú z Belgicka 6:4, 6:2. Uspela aj Američanka Danielle Rose Collinsová, úspešná kvalifikantka si poradila s Ukrajinkou Jelinou Svitolinovou 6:2, 6:2.

Najlepšie zarábajúci slovenskí tenisti v histórii Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
V najlepšej päťke sa umiestnili tri zástupkyne...