Hamšík a Vlhová podporili šampióna: Budeme ťa sledovať! Stále som v popredí, odkazuje rázne Sagan

Pravda | 01.07.2023 05:40
Sagan Foto:
Peter Sagan v drese TotalEnergies.
Dnes sa začína 110. ročník Tour de France. Pre Petra Sagana bude posledným v kariére.

Žilinský rodák štartuje na Starej dáme po dvanástky raz.

Prvých osem ročníkov pretavil do rekordných siedmych zelených dresov za triumf v bodovacej súťaži a rázne sa zaradil medzi legendy slávneho podujatia.

Sagan sa lúči s Tour v tieni alkoholického incidentu, za ktorý dostal od monackého sudcu podmienku a prišiel o vodičák.

Sven Nys Čítajte viac Smutné slová cyklistického influencera o Saganovi: Bolí ma, keď vidím špičkového športovca, ako takto zápasí

Nevydarila sa mu ani generálka na Tour na národnom šampionáte v Tlmačoch.

špurte prehral s mladším krajanom Matúšom Štočekom a navyše v dojazde utrpel pád, na ktorý doplatil početnými odreninami – našťastie nie zlomeninou.

Na Sagana a jeho kolegov z pelotónu čaká náročná edícia, čo sa týka nastúpaných kilometrov to bude najťažšia Tour za takmer 20 rokov.

Video
Nahnevaný Peter Sagan po národnom šampionáte v Tlmačoch.

Príležitostí pre odolných špurtérov a rýchlych klasikárov nebude veľa, ale trojnásobný majster sveta zbrane vopred neskladá.

„Budem sa snažiť zabojovať o víťazstvo, možno aj o ďalší zelený dres. Uvidíme, či to bude možné, pretože konkurencia je čoraz väčšia,“ reagoval Sagan pre piatkové vydanie GBS a pokračoval:

„S pribúdajúcim vekom robím, čo môžem. Ale stále som v popredí, takže budem sa snažiť zajazdiť čo najlepšie.“

15. majstrovstvá SR - Peter Sagan Čítajte viac Sagan má stále v očiach iskru, ale buďme realisti a kroťme očakávania. Slobodný nebude ani po kariére

Štáb RTVS, ktorý sprevádza Sagana na Tour, si pripravil aj zaujímavú „zdravicu“. Keď ju víťaz 12 etáp na Tour uvidel, očividne ho potešila.

K jeho poslednej Tour mu popriali všetko dobré slovenské športové celebrity.

„Ďakujeme za tvoje úspechy, za radosť, ktorú si rozdával. Som vášnivý cyklista a veľký fanúšik Tour de France, každoročne ju pozerám. Držím palce, budeme ťa sledovať,“ odkázal Saganovi Marek Hamšík.

Reagoval aj šampión NHL Marián Hossa: „Odkedy si začal štartovať na Tour, začal som ju sledovať o moc viacej. Občas vysadnem na bicykel, do posilňovne a šliapem s vami. Motivoval si ma, prajem ti len to najlepšie.“

06. Sagan Čítajte viac Keby sa Sagan volal "Krkovička"... Na ambasáde v Paríži mi vraveli, že aj médiá sa k nemu zmenili

Pridala sa aj Petra Vlhová, ktorá prezradila zaujímavosť, ktorú možno máloktorý fanúšik tušil.

„Nikdy sme sa osobne nestretli, ale sledovala som každé preteky, keď som mohla. Vždy som ti najviac fandila. Verím, že si svoju poslednú Tour užiješ,“ odkázala lyžiarska superstar.

Úvodná etapa Tour de France 2023 štartuje v sobotu dopoludnia, sledujte ju s nami naživo .

Cyklohviezdy Tour de France a ich krásne partnerky Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Tvrdý tréning, drina, veľa stresu - aj o tom je...