Skvelý výkon, favoritka si ani neškrtla! Schmiedlová vyradila nasadenú Rusku

TASR | 29.05.2023 21:29
Anna Karolína Schmiedlová Foto:
Anna Karolína Schmiedlová v súboji prvého kola na Roland Garros 2023.
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

V úvodnom kole vyradila na parížskej antuke jedenástu nasadenú Rusku Veroniku Kudermetovovú hladko 6:3, 6:1. Jej ďalšou súperkou bude španielska „lucky loserka“ Aliona Bolsovová, ktorá v pondelok zdolala ďalšiu Slovenku Kristínu Kučovú 6:2, 6:1.

V úvode zápasu si Schmiedlová ani Kudermetovová nedokázali udržať svoje podanie. Ako prvej sa to za stavu 3:3 podarilo slovenskej jednotke, čo ju povzbudilo.

Kristína Kučová Čítajte viac Koniec jednej z favoritiek už v prvom kole. Bencicová pod vedením Liptáka neuspela, vypadla aj Kučová

V ôsmom geme opäť zobrala Ruske servis a následne dotiahla prvý set do úspešného konca. Kudermetovová robila od základnej čiary príliš veľa nevynútených chýb, čo bola voda na mlyn Schmiedlovej, ktorá hrala trpezlivo a koncentrovane.

V druhom dejstve odskočila Kudermetovovej na 5:1 a šancu na zisk cenného skalpu už z rúk nepustila. Zápas zakončila víťazným forhendovým krosom.

Schmiedlovej doterajším maximom na antukovom vrchole sezóny je 3. kolo z rokov 2020 a 2014. Vo francúzskej metropole na najobľúbenejšom grandslame už v minulosti pokorila aj bývalé svetové jednotky Američanku Venus Williamsovú či Bielorusku Victoriu Azarenkovú.

ženy – dvojhra – 1. kolo:
Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) – Veronika Kudermetovová (Rus.-11) 6:3, 6:1, Aliona Bolsovová (Šp.) – Kristína KUČOVÁ (SR) 6:2, 6:1

Tenistky s najrýchlejším podaním v histórii Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Ich podania presahovali rýchlosť 200 km/h....