Pomoc zaplavenému Taliansku: Ferrari posiela milión eur, elitný pilot čistí ulice od bahna

Pravda, TASR | 19.05.2023 16:00, aktualizované: 
Juki Cunoda Foto:
Japonský pilot AlphaTauri Juki Cunoda.
Po silných búrkach na pobreží Jadranského mora a zrušení víkendových pretekov Formuly 1 v Imole daruje Ferrari jeden milión eur na núdzovú pomoc v krízovom regióne.

Peniaze sú určené na podporu postihnutých komunít v severotalianskom regióne Emilia-Romagna, ktorý bojuje so záplavami. Prívalové dažde a následné povodne si na severe Talianska vyžiadali najmenej 14 obetí na životoch.

F1 v stredu zrušila Veľkú cenu Emilia-Romagna, ktorá sa mala cez víkend konať na okruhu v Imole. Ide vôbec o prvé preteky v histórii seriálu, ktoré boli zrušené v dôsledku zlého počasia.

Fw Ulygv Ww AE7ZEt Čítajte viac Počasie vyhralo nad formulou 1. Pre silný dážď a záplavy zrušili Veľkú cenu Emilia Romagna

„Situácia komunít v regióne je hrozná, ale viem, že húževnatosť a vášeň ľudí z regiónu, rovnako ako z ďalších talianskych regiónov, sa cez túto krízu dostane. Musíme urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme ich v tejto ťažkej chvíli podporili a to je dôvod, prečo prispievame pomáhajúcim jednotkám,“ citovala prezidenta F1 Stefana Domenicaliho agentúra DPA.

Vo štvrtok prispela rovnakou sumou aj talianska automobilka Ferrari a pomoc plánujú poskytnúť aj niektorí jazdci vrátane Monačana Charlesa Leclerca. Z regiónu už evakuovali tisíce obyvateľov.

Aktívnu podporu postihnutým oblastiam poskytoval aj pilot formuly 1 Juki Cunoda. Na sociálnych sieťach sa šíria snímky a videá, ktoré ukazujú, ako Japonec pomáha miestnym obyvateľom s dopadmi záplav.

„Scuderia AlphaTauri je znepokojená udalosťami, ku ktorým došlo v posledných hodinách v celom regióne Emilia Romagna,“ uviedol zamestnávateľ japonského pilota na Twitteri.

K pomoci regiónu a jeho obyvateľom vyzval svojich fanúšikov aj samotný Cunoda. „Ľudia zúfalo hľadajú jedlo a predovšetkým strechy nad hlavou po tom, ako mnohých evakuovali z domovov. Sme vďační za akúkoľvek pomoc,“ napísal pilot AlphaTauri.

Pretekárky v ženskom šampionáte F1 Academy Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Najmladšia má 16, najstaršia 25 rokov....