Začínajú šampióna svrbieť ruky? Možné je všetko, povedal k návratu do F1 Vettel

TASR | 31.03.2023 13:30
Monako motorizmus šport F1 VC médiá Foto: ,
Sebastian Vettel.
Štvornásobný majster sveta F1 Sebastian Vettel neľutuje, že sa na konci minulej sezóny rozhodol ukončiť kariéru, no na druhej strane stále ani nevylúčil svoj návrat do seriálu.

Svoje aktuálne pocity z toho, že po dlhých rokoch nie je súčasťou kolotoča formuly 1, vyjadril v rozhovore pre RTL.

„Nebolo by to dobré rozhodnutie, keby som to teraz ľutoval. Momentálne sa mám dobre. Ako to bude o pol roka, to neviem. Je to súčasť mojej cesty za poznaním, ktoré leží predo mnou,“ povedal.

Majster sveta z rokov 2010 až 2013 však pripustil, že za pol roka sa môže „zblázniť“ do takej miery, že nebudem môcť viac sedieť na gauči a bude chcieť opäť súťažiť: „V tejto chvíli je možné všetko.“

Lewis Hamilton Čítajte viac Gigantická pokuta. Legenda F1 pyká za rasistické urážky na Hamiltonovu adresu

O jeho možnom, i keď dočasnom, návrate sa špekulovalo pred štartom tohto ročníka, keď si pred úvodnou VC Bahrajnu poranil zápästie jeho bývalý tímový kolega z Aston Martinu Lance Stroll a vynechal predsezónne testovanie. Kanaďan sa nakoniec stihol zotaviť, no Vettel uviedol, že taký skorý návrat v jeho prípade aj tak nebol v hre.

Za Aston Martin jazdil v uplynulých dvoch ročníkoch, no stajňa vtedy nedokázal pripraviť konkurencieschop­né auto.

Toto Wolff Čítajte viac Drsné priznanie šéfa Mercedesu: Toto auto môžeme hodiť do koša

Pred prebiehajúcou sezónou však prešla zmenami a veterán Fernando Alonso, ktorý v monoposte nahradil práve Vettela, skončil v úvodných dvoch VC na treťom mieste.

Nemecký pretekár priznal, že je „trochu zvláštne“ vidieť, aký dobrý je monopost, ale dodal, že „prevládla radosť za tím a že majú tento rok lepšie autá.“

Rozdiely v desiatkach miliónov. Platy jazdcov F1 Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
Logan Sargeant (USA/Williams): 1 milión dolárov.