Aréna v plameňoch. Duleba: Chcete Rusov? Pozývam vás do Družkivky

Pravda | 03.01.2023 22:30
G5Iy Q3q Foto:
Zničená hokejová aréna Altair v Doneckej oblasti.
Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba vyzval funkcionárov, ktorí chcú Rusko naspäť v športe, aby sa prišli pozrieť na hokejovú arénu zničenú po raketovom útoku.

Hokejovú arénu Altair v meste Družkivka v ukrajinskej Doneckej oblasti v utorok ráno zničili ruské rakety. Kuleba na Twitteri upozornil na „politicky neutrálne“ ostreľovanie, ktoré poškodilo športové zariadenie.

„Pozývam všetkých športových funkcionárov, ktorí chcú umožniť ruským športovcom súťažiť na medzinárodných podujatiach, aby navštívili ľadovú arénu Altair v Družkivke zničenej ruským „politicky neutrálnym“ ostreľovaním," napísal Kuleba.

Návrh na návrat ruských športovcov do súťaží podporil na vlaňajšom olympijskom summite aj prezident MOV Thomas Bach. To vyvolalo vlnu kritiky zo strany Ukrajiny vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského.

Bach sa nedávno odvolal aj na vyjadrenie francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a jeho tvrdenie, že „so športovcami z Ruska, Bieloruska a Ukrajiny by sa malo zaobchádzať rovnako.“

Zničenú arénu Altair využíval hokejový klub Donbass od roku 2014. Ukrajinský zväz ľadového hokeja potvrdil raketový útok na miesto konania prostredníctvom svojho účtu na Telegrame.

„Takže od začiatku vojny ruskí okupanti zničili päť zimných štadiónov,“ uvádza sa vo vyhlásení. Zväz doplnil, že ďalšími miestami zničenými vojnou sú areál Družby v Donecku, arény v Mariupole a Melitopole a Ľadový palác v Sjevjerodonecku.

HC Donbass uviedol na Instagrame, že aréna bola zničená raketovými útokmi. „Toto je tretí domov, o ktorý donecký klub prišiel kvôli ruským okupantom – Palác športového priateľstva v Donecku, Mariupol Ice Center a teraz Altair,“ napísal ukrajinský klub.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ