Dve zlomené rebrá aj lopatka. QuickStep prišiel po páde o šampióna

Pravda | 25.04.2022 07:30
Julian Alaphilippe. Foto:
Majster sveta Julian Alaphilippe si zrejme tak skoro na bicykel nesadne.
Na hromadný pád v pretekoch Liége - Bastogne - Liége škaredo doplatil majster sveta Julian Alaphilippe. Dĺžku jeho absencie jeho tím nespresnil.

Incident sa udial vo vysokej rýchlosti 62 kilometrov pred cieľom nedeľňajšej klasiky Liége – Bastogne – Liége. Len pár metrov za čelom pretekov sa pri hromadnej kolízii ocitli na zemi desiatky cyklistov.

Najhoršie obstál aktuálny majster sveta a najväčšia hviezda tímu QuickStep Alpha Vinyl Julian Alaphilippe. Po náraze do stromu ostal nehybne ležať v priekope vedľa cesty.

Veľkú mieru solidarity v tom momente prejavil jeho krajan, no zároveň súper z tímu DSM Romain Bardet. Namiesto toho, aby nasadol späť na bicykel, utekal Alaphilippovi na pomoc.

„Videl som Juliana možné päť, alebo šesť metrov od cesty. Bol v zlej situácii, nikto neprichádzal a naozaj potreboval pomoc. Nemohol sa hýbať, nemohol dýchať. Dúfam, že je v poriadku,“ uviedol Bardet pre portál Velo News.

Hromadný pád na Liége-Bastogne-Liége

Po pretekoch vydala stajňa QuickStep stanovisko, v ktorom informovala, že jej líder je v nemocnici v stabilizovanom stave. „Julian Alaphilippe si pri páde zlomil dve rebrá a lopatku. Je stabilizovaný, ale zostáva v nemocnici na pozorovaní,“ uviedol QuickStep.

Ako dlho nebude schopný Alaphilippe pretekať jeho zamestnávateľ nespresnil. QuickStepu sa zranil pri páde aj Ilan Wilder, ktorý si zlomil čeľusť. Náplasťou belgickému tímu na tieto straty bolo, že víťazom podujatia sa stal Belgičan Remco Evenepoel.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ