Fín za Fína, Brit k Britovi. Mercedes pri mene Hamiltonovho kolegu neprekvapil

SITA, TASR, Pravda | 07.09.2021 13:10, aktualizované: 
George Russell Foto: ,
George Russell (vľavo) a Lewis Hamilton, budúcoroční tímoví kolegovia v Mercedese.
Ako sa predpokladalo, Brit George Russell bude v nasledujúcej sezóne jazdiť vo formule 1 v tíme Mercedes. Pridá sa tak ku krajanovi Lewisovi Hamiltonovi.

V tíme nahradí Valtteriho Bottasa, ktorý sa dohodol na zmluve s Alfou Romeo. Posezónny odchod z tejto stajne a rozlúčku s úspešnou kariérou ohlásil fínsky veterán Kimi Räikkönen.

Russell zatiaľ čaká v F1 na výrazný úspech, no považujú ho za veľký talent.

S Mercedesom spolupracuje už od roku 2017, keď vstúpil do jeho mládežníckeho programu. Hneď v tom roku triumfoval v GP3, o rok neskôr aj v F2.

Vedenie Mercedesu nešpecifikovalo, na aké dlhé obdobie s ním podpísalo zmluvu. Ide však o viacročnú dohodu.

"Je to pre mňa výnimočná chvíľa z osobného aj pracovného pohľadu. Nerobím si však ilúzie o tom, čo ma čaká. Je to obrovská výzva a mám sa ešte veľa čo učiť.

Môj predchodca nastavil latku vysoko a ja ju nesmiem podliezť. Nielen Hamilton, ale aj Bottas vyhrával veľké ceny a tiež sa významne podieľal na triumfoch svojho slávnejšieho kolegu…

To všetko si naplno uvedomujem. Ešte ma však čaká rozlúčka s mojimi spolupracovníkmi vo Williamse," uviedol George Russell.

Kimi Räikkönen Čítajte viac Bwoah! Je mi to jedno, nie som Schumacher. Toto sú Kimiho top výroky

Tímový šéf najúspešnejšej stajne efjednotky ostatných rokov Toto Wolff sa podľa vlastných slov teší na spoluprácu s Russellom, ktorého cielene roky sledoval pre Mercedes.

"Prešiel si všetkými jazdeckými kategóriami a všade víťazil. Jeho účinkovanie vo Williamse bolo predzvesťou toho, čo raz bude nasledovať.

Som rád, že na svojom jazdeckom majstrovstve bude pracovať v našich farbách," skonštatoval Toto Wolff.

Vplyvný rakúsky obchodník, investor a bývalý pretekár je presvedčený o tom, že Hamilton a Russell spolu vytvoria silné duo, ktoré bude postrachom pre súperov v prestížnom seriáli najrýchlejších štyroch kolies.

"Verím, že vytvoria tandem, ktorý bude Mercedesu prinášať úspechy na majstrovských tratiach aj mimo nich.

Z nás všetkých konečne spadlo bremeno, ktoré nás ťažilo pred oznámením mena druhého pilota.

Vráťme sa však rýchlo do súčasnosti, aby sme mohli čo najlepšie absolvovať zostávajúcich deväť pretekov sezóny a opäť získali titul majstra sveta," dodal Wolff.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa George Russell (@georgerussell63)

Aktuálne po Veľkej cene Holandska je na čele šampionátu jazdcov F1 Max Verstappen z Red Bullu s náskokom troch bodov pred Lewisom Hamiltonom.

Bottas je s veľkým odstupom tretí a Russellovi ešte v kokpite Williamsu patrí pätnásta priečka. V tímovom hodnotení vedie Mercedes o 12 bodov pred Red Bullom.

Sezóna F1 pokračuje v nedeľu Veľkou cenou Talianska v Monze.