Vlhová pokračuje so značkou, ktorá ju sprevádza odmalička. Nie je sama

SITA | 29.06.2021 11:24
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
Slovenka Petra Vlhová a Rakúšanka Katharina Liensbergerová predĺžili zmluvy s dodávateľom lyží a lyžiarskeho materiálu Rossignol do roku 2024.

Dve členky absolútnej zjazdárskej špičky dosiahli najväčšie úspechy s touto francúzskou značkou, a tak jej zostanú verné ďalšie tri roky. Informoval o tom už pred pár dňami športový portál Neveitalia.it.

Vlhová v minulej sezóne získala veľký krištáľový glóbus za celkové víťazstvo vo Svetovom pohári a pridala aj dve strieborné medaily z majstrovstiev sveta v talianskej Cortine d'Ampezzo.

Vlhová Michal priateľ Čítajte viac Rýchla aj bez lyží. Vlhová trénuje v krásnom prostredí

Získala ich v slalome a alpskej kombinácii. Ambiciózna Liptáčka vo SP 2020/2021 celkovo šesťkrát zvíťazila a pridala aj dve druhé a dve tretie miesta.

Napriek tomu sa po sezóne po piatich rokoch pracovne rozišla s talianskym trénerom Liviom Magonim a nahradila ho Švajčiarom Maurom Pinim.

"S Rossignolom som v spojení odmalička. Samozrejme, že som veľmi rada, že naše cesty budú naďalej spoločné.

S touto značkou som dosiahla všetky svoje úspechy, chýba už len olympijská medaila. Už sa nemôžem dočkať ďalšej zimy," uviedla Petra Vlhová podľa talianskeho zdroja.

Vlhovej cesta za veľkým glóbusom v sezóne 2020/21 Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Cesta Petry Vlhovej za veľkým glóbusom v...

Liensbergerová má za sebou najlepšiu sezónu v kariére, ktorú vyšperkovala dvoma zlatými medailami na majstrovstvách sveta a zakončila ziskom malého krištáľového glóbusu v hodnotení slalomu vo Svetovom pohári.

Na rozdiel od 26-ročnej Vlhovej, 24-ročná rodáčka z Feldkirchu bude okrem servisu Rossignolu naďalej používať topánky značky Lange.

"Vďaka Rossignolu som dokázala, že môžem byť jednou z najlepších lyžiarok na svete. Som na to hrdá.

Vo svojej kariére postupujem krok za krokom a každý rok objavujem nové výzvy. V budúcej sezóne bude tou najväčšou zimná olympiáda v Pekingu," vyhlásila Liensbergerová.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk