Sagan začne tam, kde sa cíti ako doma. Bude pri novej kapitole Frooma

Pravda, TASR | 17.12.2020 11:45
Chris Froome, Peter Sagan Foto: ,
Chris Froome a Peter Sagan na archívnej snímke z Tour de France.
Je to oficiálne. Peter Sagan na sociálnych sieťach potvrdil avizované správy, že novú sezónu začne v Argentíne na podujatí Vuelta a San Juan.

„Som šťastný, že môžem oznámiť štart mojej súťažnej sezóny 2021 na Vuelte a San Juan v januári! Rozhodne bude úžasné vrátiť sa na preteky, ktoré sú kombináciou zaujímavých trás, prvotriednej súťaže a fantastických ľudí, pri ktorých sa cítim ako doma.

Poďme si zapretekať od 24. do 31. januára v argentínskom San Juane! Aj keď podmienky sú v tomto zvláštnom období odlišné, pocit zostane vždy rovnaký!" informoval slovenský cyklistický šampión.

Sagan v Južnej Amerike v tomto roku viackrát bojoval o etapové víťazstvá, v rýchlych koncovkách etáp si pripísal druhé, štvrté, piate a šieste miesto.

Štart na pretekoch Vuelta a San Juan oznámil aj hviezdny Brit Chris Froome. Ten odštartuje kariéru so svojím novým izraelským tímom Start-Up Nation. Štvornásobný víťaz Tour de France zverejnil správu na svojom twitteri.

Tridsaťpäťročný Brit, ktorý sa po 11 rokoch rozišiel s tímom Ineos, uviedol, že 24. januára odštartuje novú kapitolu v kariére:

„Teším sa, keď budem môcť súťažiť s mojimi novými kolegami v tíme. Roztočíme nové dobrodružstvo, ktoré leží pred nami.“

Svetový cyklistický rebríček 2020 Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
1. Primož Roglič (Slov./Jumbo-Visma) - 4237...

Froome zvíťazil na Tour de France v rokoch 2013, 2015, 2016 a 2017. V roku 2018 triumfoval na Giro d'Italia a na Vuelte sa tešil v rokoch 2011 a 2017.

Trofej na Vuelte za rok 2011 mu však odovzdali až v novembri po tom, ako pôvodného víťaza Juana Joseho Coba zo Španielska diskvalifikovali za doping.

Cyklisti pre pandémiu koronavírusu nemôžu rátať na úvod sezóny s austrálskymi zastávkami, zrušené boli preteky Tour Down Under aj Cadel Evans Graat Ocen Road Race.