Plný bidon ohrozuje ako tehla. Vyradil aj Nibaliho kľúčového domestika

lt, Pravda | 07.10.2020 22:04
Pietera Weeninga považovali za kľúčového domestika cyklistickej hviezdy Vincenza Nibaliho na pretekoch Giro d'Italia.
Giro d'Italia 2020 Fotogaléria - 74 fotiek Všetky fotky
Trofej pre víťaza Gira pred gotickou katedrálou...

Tridsaťdeväťročného holandského veterána jeho tím Trek-Segafredo počas stredajšej 5. etapy stiahol z pretekov po tom, čo pociťoval naďalej „ľahšie závraty“ z utorka.

Vtedy totiž tvrdo spadol na hlavu pri preberaní bidonu od člena tímu v občerstvovacej zóne. Weening stratil stabilitu a prešiel cez inú fľašku na zemi, čo neustál.

Etapu dokončil a v cieli uviedol, že pár dní bude cítiť bolesti. Rozhodne si nemyslel, že by mu mohli zabrániť v pokračovaní na pretekoch a štarte v nasledujúcej 225-kilometrovej 5. etape.

Vydržal do jej polovice. Tím na sociálnej sieti oznámil, že ho z pretekov stiahol pre spomínané ľahšie závraty po incidente z predchádzajú­ceho dňa.

Weening sa v utorok pre De Telegraaf sťažoval na súčasný dizajn bidonov, ktoré na tohtoročnom Gire spôsobili niekoľko nehôd.

„Preletieť cez plnú fľašu je ako prejsť cez tehlu. Sú nezastaviteľné,“ uviedol Weening.

Jeden z favoritov na celkový triumf Geraint Thomas o tom vie svoje. V pondelok narazil do fľaše, ktorá vypadla z bicykla iného jazdca. Doudieraný síce dokončil etapu, ale opätovné vyšetrenie odhalilo fraktúru panvy, čo znamenalo koniec jeho nádejam.

Najhorúcejší adepti Gira na cyklámenový dres Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
 Peter Sagan (SR/Bora-Hansgrohe).

Sťažoval sa na nové skrutkovacie uzávery fľašiek, ktoré zabraňujú tomu, aby sa zdeformovali pri prejazde kolesom.

„Keď sa teraz skotúľajú do pelotónu, naozaj ohrozujú život,“ dodal Weening, šiesty pretekár, ktorý predčasne skončil na tohtoročnom Gire.

Stajňa Trek-Segafredo pokračuje na talianskych cestách so siedmimi jazdcami.