Pokrytec Hamilton? On rozhodne nemôže povedať, aby ste nejedli mäso, tvrdí Alonso

Pravda | 23.10.2019 14:42
Fernando Alonso, Lewis Hamilton Foto: ,
Fernando Alonso (vpravo) a Lewis Hamilton na tlačovej konferencii k Veľkej cene Abú Zabí v novembri 2018.
Úradujúci a onedlho s veľkou pravdepodobnosťou už šesťnásobný majster sveta formuly 1 Lewis Hamilton vzbudil pred niekoľkými dňami na Instagrame rozruch.

Vyše 13 miliónom sledovateľov odporučil vegánstvo, na ktoré prešiel približne pred dvoma rokmi. Odvtedy aktívne prezentuje ochranu životného prostredia a vyzýva k enviromentálnym aktivitám.

„Som smutný, keď premýšľam o tom, kam sa uberá tento svet. Je to zmätené miesto. Svetoví lídri sú nevzdelaní alebo im na životnom prostredí nezáleží. Mám pocit, že by som sa na všetko mal vykašľať. Načo sa snažiť, keď je svet takým šialeným miestom a ľudí to zjavne nezaujíma,“ napísal okrem iného v rozsiahlych príspevkoch, ktoré zakrátko vymazal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

This ain’t that...

Príspevok, ktorý zdieľa Lewis Hamilton (@lewishamilton),

Viacerí fanúšikovia ho totiž označili za pokrytca. Čelil kritike za to, že sám vlastní niekoľko luxusných automobilov či jachtu (tryskáč, s ktorým sa s obľubou fotografoval, už predal) a už jeho samotné zamestnanie je na míle vzdialené filozofii ochrany životného prostredia. Podľa tímu Mercedes Hamilton emotívnymi myšlienkami nechcel naznačiť koniec pretekárskej kariéry.

Veľkým prívržencom jeho slov rozhodne nie je dvojnásobný šampión, bývalý jazdec F1 Fernando Alonso. Rádiostanica Caldena Cope sa ho spýtala na názor.

„Všetko, čo sa týka mojich stravovacích návykov, by som si nechal pre seba. Také posolstvo ako Lewis by som nikdy nevyslal do sveta. Nemôžete jeden deň tvrdiť niečo takéto a na druhý robiť pravý opak. Všetci vieme, aký je životný štýl Lewisa a aj to, že jazdci F1 letia ročne dvestokrát. Po tomto nemôže len tak povedať, aby ste nejedli mäso,“ uviedol Alonso.

Španiel hovoril aj o tom, že nová kolekcia oblečenia jeho značky KIMOA je vyrobená z recyklovaného plastu. A tiež finančne prispieva na čistejšie oceány. „Takáto podpora či aukcie, ktoré robíme, prinášajú viac ako hocijaké slová,“ uzavrel Alonso.

Hamilton je blízko k titulu. Ak túto nedeľu v Mexiku vyhrá a vybojuje si aj bod za najrýchlejšie kolo, jeho tímový kolega Valtteri Bottas bude musieť pre zachovanie teoretickej šance na titul finišovať najhoršie tretí.