Sagan o šanci na štvrtý titul: Dôležité je prísť do cieľa

Michal Zeman | 28.09.2019 20:48
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan počas tlačovej konferencie v Leedsi.
Peter Sagan docestoval do Leedsu, kde je sídlo slovenskej cyklistickej výpravy, tradične na poslednú chvíľu, až v piatok večer. Priznal, že si nebol ani vyskúšať okruh, na ktorom sa bude jazdiť.

„V piatok som trénoval ešte v Monacu. V sobotu som sa bol previezť, ale na trati som nebol. Pozeral som si len nejaké videá a nejaké preteky predchádzajúcich kategórií. Preteky budú ako každé iné. Nemyslím si, že tu boli dobré podmienky na prípravu. A ani počasie, ktoré tu vládlo celý týždeň, nebolo ideálne. Radšej som sa pripravoval doma,“ vysvetlil.

V sobotu večer, niekoľko hodín pred štartom pretekov elity (začínajú sa v nedeľu od 9.40), mal tradične dobrú náladu. Prognózy však nemá rád a odpovediam na tému, čo sa stane v pretekoch, sa skôr vyhýba. Na otázku, aké má pocity tesne pred štartom, odvetil. „Niekedy je lepšie nemať nijaké pocity.“

VIDEO: Sagan si trať MS pred pretekmi neprešiel

Zdôraznil, že radšej počká, čo prinesie nedeľa. „Urobil som v príprave, čo som najlepšie vedel. A teraz sa budem usilovať zajazdiť najlepšie, ako viem. Uvidíme, čo život prinesie.“

Veľa sa hovorilo v posledných dňoch najmä o počasí. V sobotu v regióne Yorkshire, kde sa majstrovské preteky uskutočnia, vládlo síce chladné, ale prevažne slnečné počasie. Na nedeľu meteorológovia hlásia silný dážď a búrky.

„Uvidíme, aké bude počasie. Predpovede sa každé dve hodiny menia. Počasie môže byť dobré aj zlé. Ale mali by sme byť viac pripravení na to, že bude veľa pršať a bude zima. Treba počítať so všetkým a do poslednej chvíle bojovať. Všetci budú mať poveternostné podmienky rovnaké,“ zdôraznil 29-ročný žilinský rodák.

Slovenská cyklistická výprava v Leedsi Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan prichádza na tlačovú konferenciu v...

Mnohí upozorňujú na to, že okruh by mu mal sedieť vrátane záveru pretekov, do cieľa vedie mierne stúpanie. O tom, či to bude jeho výhoda, nehovoril: „Dôležité je prísť do cieľa.“

Sagan má na konte tri tituly a zajtra bude útočiť na štvrtý. Ak by ho získal, stal by sa prvým cyklistom na svete, ktorý vybojoval štyri zlaté medaily v pretekoch s hromadným štartom. Tlak si však nepripúšťa.

„Keď nejde o život, nejde o nič. V pohodičke. Keď to nevyjde tento rok, tak ešte azda budem mať aj iné šance,“ zdôraznil Peter Sagan.