Kyrgios sa na Nadala pripravoval v krčme. Po zápase naložil rozhodcovi

Pravda | 04.07.2019 12:41, aktualizované: 
Nick Kyrgios Foto: ,
Nick Kyrgios bude okrem Rafaela Nadala čeliť aj dopadu predĺženého večera v londýnskej krčme.
Búrlivák a rebel. Povesť nedisciplinovaného tenistu s pravidelnými výstrelkami zatieňuje nesporný talent Austrálčana Nicka Kyrgiosa. A postupne ho ničí.

Niektorí sa na kúskoch 24-ročného hráča bavia, iným je z jeho správania sa smutno. Podľa svedkov v Londýne zvolil netradičnú prípravu na štvrtkový zápas 2. kola Wimbledonu proti Španielovi Rafaelovi Nadalovi.

„Bolo jedenásť hodín večer a Nick Kyrgios stále sedí v podniku Dog and Fox. Napriek tomu, že zajtra hrá na Centrálnom kurte proti Rafaelovi Nadalovi,“ písal jeden zo svedkov a redaktor The Times Stuart Fraser na twittri.

V priebehu večera pribudlo na sociálnej sieti ešte niekoľko statusov s rovnakým posolstvom.

„Kyrgios sa opíja v Dog and Fox noc pred zápasom proti Nadalovi na Centrálnom kurte. Ježiši…“ píše ďalší a o historku sa podelil aj tenisový expert televízie Eurosport Miguel Seabra.

„Práve som si pripil s Nickom Kyrgiosom v Dog and Fox. Je úplne v pohode, smeje sa s priateľmi, baví sa s dievčatami a pije. Pomerne nezvyklá príprava na zajtrajší trhák s Nadalom…“

Rozhodca bol otrasný

Nadal vo štvrtok dokázal zdolať Kyrgiosa v štyroch setoch 6:3, 3:6, 7:6 (5) a 7:6 (3) a odplatil mu tak prehru na tomto podujatí z roku 2014.

Obaja si odvtedy v médiách vymenili pár „štipľavých“ poznámok a Nadal uviedol, že kontroverznému Austrálčanovi chýba rešpekt.

Vo štvrtok to bol medzi nimi tesný zápas, v tajbrejkoch tretieho a štvrtého setu mal ale navrch favorit. Vzájomnú bilanciu s Kyrgiosom tak upravil na 4:3 vo svoj prospech.

„Bol som pripravený na všetko. Nerád by som veci z minulosti komentoval, ale čo sa týka jeho výkonnosti, je to potenciálny budúci víťaz grandslamového turnaja,“ uviedol Nadal na adresu Kyrgiosa.

Dvojnásobný wimbledonský šampión vo dvojhre sa tešil z jubilejného 50. víťazstva na tomto turnaji. V 3. kole ho čaká Francúz Jo-Wilfried Tsonga.

„Takéto triumfy mi pomáhajú, veď na kurte som strávil hodiny. Hral som pod tlakom. Musel som urobiť veľa vecí perfektne, aby som mohol byť úspešný. Dokázal som nájsť cez to všetko cestu. Teraz ma čaká ďalší silný protivník,“ citovala Nadala agentúra AP.

Kyrgios dokázal v roku 2014 zdolať v pamätnom dueli vo Wimbledone Nadala v štyroch setoch a dosiaľ na tento triumf spomína ako na jeden z najväčších momentov vo svojej kariére. Austrálčan mal vtedy 19 rokov.

Vo štvrtok však ťahal Kyrgios za kratší koniec. Opäť nezaprel svoju temperamentnú povahu a dostal sa do konfliktu s empajrovým rozhodcom, ktorý ho potrestal varovaním.

Kyrgios na pozápasovej tlačovke spoznal novinárku, ktorú videl večer pred zápasom v bare

„Myslíš si, že si dôležitý? Máš moc, že? Páči sa ti to?“ adresoval rozhodcovi poznámky. „Bol jednoducho otrasný,“ povedal po zápase Kyrgios, keď sa ho novinári pýtali na rozhodcu. „Myslím si, že viedol zápas zle. Nebol skrátka v dobrej forme. A nehovorím to preto, že som prehral.“

Kontroverzný Austrálčan však športovo priznal, že súper bol lepší. „Ešte je veľa vecí, ktoré musím zlepšiť, aby som sa dostal na Rafovu úroveň. Nechal som však na kurte všetko, nemôžem byť teda sklamaný,“ dodal.

Nick Kyrgios je aktuálne 43. hráč rebríčka ATP. Doposiaľ najvyššie bol v rebríčku v októbri 2016 na 13. mieste.

TV Pravda: Sedí profil etáp na Tour de France Petrovi Saganovi? Kto by ho mohol obrať o zelený dres? Aj na tieto otázky odpovie v relácii Týždeň v športe šéfredaktor portálu cycling-info.sk Lukáš Timko.

Video

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ