Na Vueltu idú dvaja Slováci. Okrem Petra Sagana štartuje aj Martin Velits

SITA | 18.08.2014 10:36
Martin Velits Foto:
Martin Velits.
Dvaja slovenskí cyklisti budú v sobotu 23. augusta na štarte pretekov Vuelta a Espaňa v Jereze de la Frontera.

V drese tímu Cannondale sa predstaví Peter Sagan, pre ktorého to bude druhá Grand Tour v sezóne, za Omega Pharma-Quick Step bude jazdiť Martin Velits. Obaja sú na predbežnej štartovej listine, ktorú zverejnili organizátori pretekov.

Peter Sagan hovoril o svojom štarte na Vuelte už po skončení Tour de France, na ktorej vyhral tretíkrát v rade bodovaciu súťaž. Pre Sagana to budú posledné veľké trojtýždňové preteky v drese Cannondalu pred prestupom do Tinkoff-Saxo. Martin Velits absolvuje prvú Grand Tour v sezóne 2014. Púchovčan figuroval v širšej nominácii Omegy a dostal sa aj do užšieho výberu.

Martin Velits sa predstaví na siedmych pretekoch Grand Tour v kariére. Debutoval v roku 2008 na Vuelte, kde skončil na celkovom 73. mieste. Na španielskom podujatí štartoval aj v rokoch 2009, 2010 a 2011, v roku 2012 sa predstavil na Giro d'Italia i Tour de France. Jeho najlepším výsledkom je 2. miesto z 15. etapy Vuelty z roku 2010. Aj tento rok bude jazdiť ako pomocník lídrov Omegy Pharma-Quick Step. Pomáhať by mal predovšetkým Rigobertovi Uránovi či šprintérovi Markovi Cavendishovi.

Peter Sagan doteraz štartoval na Vuelte len v roku 2011, keď vyhral tri etapy. V celkovom poradí obsadil 120. miesto. V ďalších rokoch štartoval na Tour de France, kde vyhral bodovaciu súťaž.

Tohtoročná Vuelta a Espaňa sa začne 23. augusta tímovou časovkou v Jereze de la Frontera. V programe má päť rovinatých a trinásť kopcovitých etáp, jednu tímovú a dve individuálne časovky. Celková dĺžka Vuelty 2014 je 3239,9 km a vyvrcholí v nedeľu 14. septembra časovkou jednotlivcov na 9,7 km v pútnickom Santiagu de Compostela