Problémy pokračujú. Islanders naďalej nechcú uvoľniť Višňovského

SITA | 07.02.2014 08:38, aktualizované: 
Ľubomír Višňovský Foto:
Ľubomír Višňovský.
Postoj vedenia New York Islanders sa nemení a klub hokejovej NHL trvá na tom, že by slovenský obranca Ľubomír Višňovský nemal hrať na zimných olympijských hrách v Soči

Generálny manažér ostrovanov Garth Snow už počas zotavovania sa Višňovského po otrase mozgu hovoril o tom, že je proti tomu, aby Slovák nastúpil na olympijskom turnaji.

Po vyliečení a vynechaní 46 stretnutí odohral topoľčiansky rodák za Islanders už päť stretnutí, na ľade strávil vždy dosť času, ale názor Snowa sa nezmenil a nechce uvoľniť svojho hráča pre potreby slovenskej reprezentácie. "Nie sme stotožnení s tým, že by sme ho pustili,“ povedal pre denník Newsday Snow.

Samotný Višňovský dúfal, že dva týždne zápasového rytmu môžu byť dostatočným časom na získanie povolenia na štart na piatych zimných olympijských hrách v kariére. Rozhodnutie Islanders však podľa Newsday akceptuje. V klube má zmluvu ešte na budúcu sezónu.

„Ľubo Višňovský je v štádiu, že je nasadený do plnej záťaže v zápasoch a Islanders si vyhradzujú právo rozhodnúť o tom, či príde do Soči, až po poslednom zápase, ktorý odohrá. Sme v štádiu, že čakáme na toto finálne rozhodnutie. Po úraze hlavy je návrat trochu iný ako po ošetreniach menisku či kolena. Oni Ľuba stále testujú – robia mu mentálne a reakčné testy. Záleží na tom, ako ich vyhodnotia. Ak rozhodnú, že je schopný prísť do Soči, tak mu odobrenie dajú. Podľa našich informácií by to rozhodnutie malo prísť až po poslednom zápase. Takže v tejto chvíli tá istota nie je,“ povedal v piatok predpoludním lekár slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Lupták.

Slovensko už pred začiatkom olympijského turnaja prišlo v obrane o Dominika Graňáka a Michala Sersena, v útoku o Mariána Gáboríka.