Najlepšia basketbalistka na svete pobozkala súperku, obe dostali trest

SITA | 30.09.2013 11:00
Kurióznu situáciu musel rozlúsknuť rozhodca v prvom zápase finále Západnej konferencie ženskej basketbalovej WNBA medzi Minnesotou a Phoenixom (85:62).
Diana Taurasiová. Foto: SITA/AP
Taurasiová Diana Taurasiová.

Keď eskalovali „strkanice“ medzi hviezdami Dianou Taurasiovou a brániacou Seimone Augustusovou, najlepšia hráčka sveta zvolila azda najjemnejšie riešenie situácie – bozk na líce. Arbiter okamžite odpískal obojstrannú osobnú chybu.

Pozrite si, čo urobila Diana Taurasiová.

„Len som sa snažila byť nežná,“ podotkla pred novinármi 31-ročná rozohrávačka Taurasiová, po sezóne vo WNBA opora ruského klubu UMMC Jekaterinburg. „Pokiaľ ide o naše spoločné ‚tango‘ s Dianou, ktoré sme predviedli: vždy tvrdím, že len túžila aspoň po kúsku mojej lahodnosti,“ vtipkovala po víťaznom zápase Augustusová.

Slovák Zdeno Zubák, ktorý na tohtoročných majstrovstvách Európy žien vo Francúzsku rozhodoval v piatich zápasoch, označil arbitrovo riešenie za jediné správne. „Hráčkam nemohol odpískať technickú chybu, keďže tá nie je spôsobená kontaktom. Bola to ošemetná situácia, s ktorou som sa doteraz nestretol. Zažil som potľapkanie, aj pusu na ruku, ale bozk na líce ešte nie,“ poznamenal pre SITA 37-ročný arbiter.