Armstrong znova vyrazil do boja proti USADA

SITA | 10.10.2012 10:41
Lance Armstrong Foto:
Lance Armstrong.
S novou vervou sa pustil Lance Armstrong do boja s Antidopingovou agentúrou USA (USADA), ktorá mu nedávno za údajný doping doživotne zakázala účasť na všetkých športových podujatiach a odobrala mu právo nazývať sa sedemnásobným víťazom cyklistickej Tour de France.

Američanov právnik Tim Herman trvá na tom, aby USADA poslala Medzinárodnej cyklistickej únii (UCI) kompletný spis o prípade aj so všetkými dôkazmi o vine jeho klienta.

Sankcie nadobudli platnosť po tom, ako bývalý líder tímov US Postal, Discovery Channel, Astana či RadioShack oficiálne oznámil, že vzdáva boj o očistenie svojho mena. K užívaniu zakázaných látok sa však nikdy nepriznal. Rozsudok sa mal opierať o svedeckú výpoveď najmenej desiatich osôb vrátane viacerých bývalých tímových kolegov.

USADA stále neposlala spis o prípade Medzinárodnej cyklistickej únii (UCI), ktorá má trest potvrdiť. Malo by sa tak stať tento týždeň. Herman žiada, aby správa podrobne vysvetlila dôvod postupu USADA proti Armstrongovi. Kritizuje inštitúciu, že v kauze vystupovala ako „žalobca, sudca, odvolací súd a vykonávateľ trestu“ v jednej osobe.