Vargovi zmizol bicykel, ale v Japonsku môže prekvapiť

Boris Vanya | 28.09.2012 08:00
Richard Varga Foto:
Richard Varga
Zužitkuje skvelú formu? Triatlonista Richard Varga sa v sobotu nadránom stredoeurópskeho času predstaví v japonskej Jokohame štvrtýkrát v kariére v pretekoch seriálu majstrovstiev sveta.

„Neviem, ako Rišovi sadne trať a čo s ním spraví aklimatizácia, ale na záver sezóny má výbornú bežeckú fazónu,“ zvestoval Vargov brat Michal. Dvadsaťtriročný Bratislavčan obsadil na konci augusta v Štokholme výborné deviate miesto, o týždeň neskôr získal na európskom šampionáte do 23 rokov striebro. Varga je predovšetkým skvelý plavec, z čoho ťaží aj na bicykli, zatiaľ trochu zaostáva v behu. Ale aj v poslednej disciplíne triatlonu robí pokroky. V Bratislave vyhral nedávno populárny Night Run.

Varga sa musel po príchode do dejiska vyrovnať s drobnou nepríjemnosťou. „V juhokórejskom Soule mu zapatrošili bicykel a neoprén. Ak by mu aj výstroj nedorazila do Jokohamy, jeho výkon to neovplyvní. Nebude to prvý ani poslednýkrát, čo si niečo zabudol alebo stratil. V Aquilase si vyjazdil striebro so ženskou helmou, ktorú mu požičala Ivana Kuriačková,“ dodal M. Varga.

Jokohama je predposlednou zastávkou triatlonovej elity, seriál MS vyvrcholí v októbri finálovými pretekmi v Aucklande. V Japonsku chýbajú prví dvaja v priebežnom poradí – Brit Jonathan Brownlee a Rus Alexander Brjuchanov, čo otvára šancu ďalším – Španielovi Gomezovi, Švajčiarovi Riedererovi, Francúzom Vidalovi a Haussovi, ale aj Vargovi. „Bude dvanásty nasadený, to znamená výhodnejšiu pozíciu v plaveckej časti. Tak vysoko nikdy nebol, prvej desiatke pretekárov preplácajú organizátori hotel…“ dodal starší z Vargovcov.

Muži vyrazia na trať o 11.00 miestneho času (na Slovensku 4.00) a čakajú ich olympijské porcie: 1500 m plávania, 40 km cyklistiky a 10 km behu.

Varga v seriáli MS
Madrid 22. miesto
Hamburg 21. miesto
Štokholm 9. miesto
Jokohama ?