Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Prchká reakcia velikána. Deväťdesiatosem sekúnd a stačilo, naštvaný Djokovič utiekol z rozhovoru

Kauza, pri ktorej srbský tenista Novak Djokovič karhal fanúšikov na wimbledonskom Centrálnom kurte za nedostatok rešpektu voči nemu, má ďalšie pokračovanie.

10.07.2024 13:15
Novak Djokovič Foto:
Ako tenisová symfónia. Taká bola hra Novaka Djokoviča v osemfinále Wimbledonu.
debata (51)

37-ročný rekordér v počte grandslamových titulov súhlasil po kontroverzných udalostiach s rozhovorom pre britskú BBC. Z neho však Djokovič nahnevane odišiel už po 98 sekundách.

Bol to pritom pre Djokoviča v pondelok ďalší jednoduchý večer v jeho wimbledonskej kancelárii, akých v kariére zažil už desiatky.

Dánskeho tenistu Holgera Runeho vyprevadil v osemfinále z kurtu po troch jasných setoch, potom sa však všetko zvrtlo. 7-násobný wimbledonský šampión sa v pozápasovom rozhovore na kurte sťažoval, že na neho diváci bučali a neprechovávali k nemu dostatočný rešpekt.

koláž Čítajte viac Skrvavené deti, zbombardovaná nemocnica. Ukrajinská hviezda po útoku rozplakala seba i Wimbledon, čaká ju rodáčka z Moskvy

Moderátor interview aj samotný Rune túto Srbovu domnienku označili za nepravdivú. Na druhej strane redaktorka BBC Sara Thorntonová na sociálnej sieti dala za pravdu Djokovičovi.

„Keď som sedela na centrálnom kurte, vyzeralo to tak, že v dave sú nejakí absolútni hulváti, ktorí vybučali Novaka Djokoviča a skrývali sa za meno Rune… A bohužiaľ sa to stalo nákazlivým,“ napísala.

V stredu bol Djokovič hosťom štúdia BBC možno s vierou, že sa bude rozoberať jeho cesta za ďalším grandslamovým titulom. Omyl. Na úvodnú otázku, ako sa s odstupom času pozerá na pondelkový incident, reagovala žijúca legenda podľa očakávania: „Rovnako.“

Djokovič wimbledon Čítajte viac Angličania ho hromadne vypískali, Djokovič opäť reagoval svojsky. Jeho slová ich nahnevali ešte viac

Reportérovi BBC však nebola táto odpoveď zjavne po chuti a znova sa pýtal na pozápasové dianie po osemfinálovom zápase. Djokovič trpezlivo zhodnotil situáciu tak, ako to urobil na centrálnom dvorci.

„Vďaka všetkým slušným fanúšikom, ktorí sa zachovali s úctou, ale pokiaľ niekto prekročí čiaru, potom musím zasiahnuť. Také správanie nebudem tolerovať.“ Na to mal zase odpovedať na otázku týkajúcu sa správania fanúšikov, a to už bolo na Djokoviča moc.

„Niečo iné tam nemáte? Napríklad ohľadom zápasu? Toto je tretia otázka na správanie publika, sústredíte sa len na to?“ pýtal sa Djokovič.

„Takže ako vidíte štvrťfinálový zápas proti Alexovi De Minaurovi?“ snažil sa zvrátiť tému rozhovoru k stredajšiemu zápasu. Djokovič sa nadýchlo a stroho odvetil: „Bude to ťažký zápas.“

Nato sa zdvihol zo stoličky a po 98 sekundách rozhovoru nahnevane odišiel. Súboj s austrálskym tenistom sa hrá už v stredu. A kde inde, než na centrálnom kurte. O emócie určite nebude núdza.

Ako sa zmenili špičkové tenistky po desaťročiach Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
xxx
51 debata chyba
Viac na túto tému: #wimbledon #Novak Djokovič