Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Moderátorka BBC dala za pravdu Djokovičovi: Rune bol len zásterka, bučanie sa stalo nákazlivým

Srbský tenisový velikán a rekordér v počte grandslamových titulov Novak Djokovič opäť raz vzbudil vášne a rozdelil fanúšikov.

10.07.2024 06:50
Novak Djokovič Foto:
Novak Djokovič viackrát v zápase komunikoval s nepriateľským anglickým publikom.
debata (12)

Do kontroverzie s divákmi sa dostal po štvrťfinálovom víťazstve s Dánom Holgerom Runem. Djokovič sa v pozápasovom rozhovore nahnevane vyjadril k divákom, ktorí na neho počas zápasu bučali. Pôvodne sa zdalo, že priaznivci dánskeho tenistu často skandovali meno Runeho. No nebolo to tak.

Moderátorka BBC, ktorá bola priamo v hľadisku, podporila tvrdenia Djokoviča, že v pondelok bol viackrát vybučaný davom na centrálnom kurte, pričom tvrdil, že fanúšikovia používali skandovanie na Runeho ako zásterku a maskovanie, aby sa negatívne prejavili voči nemu.

koláž Čítajte viac Skrvavené deti, zbombardovaná nemocnica. Ukrajinská hviezda po útoku rozplakala seba i Wimbledon, čaká ju rodáčka z Moskvy

Napriek tomu, že po zápase panoval všeobecný názor, že skandovanie bolo „Ruuuuuuune“ a nie bučanie, moderátorka BBC Sara Thorntonová situáciu vysvetlila na sociálnej sieti. A dala za pravdu Srbovi.

„Keď som sedela na centrálnom kurte, vyzeralo to tak, že v dave sú nejakí absolútni hulváti, ktorí vypískali Novaka Djokoviča a skrývali sa za meno Rune… A bohužiaľ sa to stalo nákazlivým,“ napísala na sociálnej sieti X.

Jeden fanúšik, ktorý bol v pondelok večer na priamo na zápase, opísal pre Mail Sport scénu v treťom sete, pri ktorej sa fanúšik Djokoviča otočil a kričal na celú tribúnu: „Prejavte trochu úcty šampiónovi.“

Djokovič wimbledon Čítajte viac Angličania ho hromadne vypískali, Djokovič opäť reagoval svojsky. Jeho slová ich nahnevali ešte viac

Ďalší tenisový fanúšik napísal: „V skutočnosti som si myslel, že tribúny na Wimbledone majú o niečo viac úcty. Djokovič je najlepší hráč, aký kedy žil – zaslúži si všetok rešpekt na svete. Dúfam, že tento dav vie, aké je pre nich privilégium, že ho videli hrať."

Podľa viacerých priaznivcov na sieti X neboli uštipačné pozápasové vyhlásenia Djokoviča len kvôli pondelkovému večeru, ale aj o hroznom spôsobe, ako sa so Srbom zaobchádzalo v roku 2022, neúctivom správaní ľudí v Ríme, či nedávno v Paríži, keď musel hrať do tretej ráno.

„Spochybňovali jeho operáciu, jeho zranenie, neustále sa o ňom podsúvajú nepravdivé naratívy. Neustále sa nerešpektuje ako najlepší tenista všetkých čias,“ napísal ďalší fanúšik.

Daria Kasatkinová Čítajte viac Najlepšia ruská tenistka miluje ženu: Hrať teraz na olympijských hrách nie je správne

Djokovič napriek nepriazni divákov suverénne postúpil do štvrťfinále. Pripomeňme si, čo odkázal divákom na tribúnach.

„Všetkým fanúšikom, ktorí mali rešpekt a zostali tu dnes večer, vám z celého srdca ďakujem a vážim si to," začal svoju reč.

„A všetkým ľuďom, ktorí sa rozhodli nerešpektovať hráča – v tomto prípade mňa – majte dobrúúúú noc,“ zámerne natiahol slovíčko good (dobrú), aby to vyznelo ako bučanie.

Medvedev Čítajte viac Medvedev po päťsetovej dráme vyradil svetovú aj turnajovú jednotku, vyzve Alcaraza

Djokoviča hneval najmä chýbajúci rešpekt hráčov voči jeho osobe. „Viem že sa zdalo, že fandili Runemu, ale to je výhovorka, aby tiež bučali.“ Následne vysvetlil, že také niečo ho v ďalšom priebehu turnaja rozhodiť nemôže.

„Hral som v oveľa nepriateľskom prostredí, môžete mi veriť. Nemôže sa ma to dotknúť. Už som na okruhu viac ako 20 rokov a viem, ako to funguje. Poznám všetky triky.“

Ruská tenisová kráska Anna Kurnikovová Fotogaléria - 33 fotiek Všetky fotky
Svojho času na kurte hviezdna hráčka, ktorú...
12 debata chyba
Viac na túto tému: #wimbledon #Novak Djokovič #Holger Rune