Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Aké je skóre? Trapas Medvedeva na Wimbledone. Zmätený Rus si myslel, že stratil set

Myslel si, že prvý set už definitívne stratil, opak bol však pravdou. Ruský tenista Daniil Medvedev v zápase 2. kola Wimbledonu proti Francúzovi Alexandrovi Müllerovi prežil nevšedný moment.

04.07.2024 11:50
Daniil Medvedev Foto:
Čo sa deje? Daniil Medvedev sa nechápavo pozeral na svoj trénerský štáb na tribúne.
debata (1)

Vtipná situácia sa stala virálnou a baví tenisových fanúšikov po celom svete. Komický moment nastal v závere prvého setu, ktorý sa rozhodoval v tajbrejku. Ruský tenista, ktorý je vyhláseným búrlivákom, bol zrejme s priebehom zápasu veľmi nespokojný.

Medvedev pri vedení Müllera v tajbrejku 5:3 trafil úder do autu, čím navýšil skóre v prospech súpera na 6:3. Aktuálna päťka svetového rebríčka sa začala hnevať a odišla sa usadiť na lavičku v presvedčení, že prvý set sa skončil. K tomu ešte niečo zakričal smerom k svojmu trénerovi.

Medvedevov trénerský štáb mu však okamžite začal ukazovať, nech sa vráti späť na kurt. Ruský tenista sa im pomocou gestikulácie a ukazovania skóre pomocou prstov snažil vysvetliť, že Müller siedmym bodom zakončil prvý set.

Keď však zistil, že sa mýli, bleskovo vstal a vybehol späť na trávnatý dvorec. „Vyzerá rozrušene, ani nevie, aké je skóre, žije v presvedčení, že už skončil set,“ glosovali situáciu komentátori z austrálskej televízie Stan Sports.

Markéta Vondroušová Čítajte viac Smrť v rodine i rozvod počas jedného mesiaca. Na introvertnú obhajkyňu z Česka si počkala zhubná tréma

Jeho ďalšie pôsobenie na kurte v prvom sete však nemalo dlhé trvanie. Francúz totiž následne získal aj ďalšiu výmenu a získal prvý set. Tentokrát už definitívne.

Rus však nakoniec dokázal nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas otočiť. Medvedev získal druhý set po tajbrejku 7:6 a ďalšími dvoma vyhranými setmi 6:4 a 7:5 dokonal svoj postup do 3. kola. V ňom v piatok narazí na Nemca Jana-Lennarda Struffa.

Najbohatší tenisti v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
21. Ana Ivanovičová - 16 miliónov dolárov...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #wimbledon #Daniil Medvedev