Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Nové pravidlo kritizujú už počas testovania. Šialenstvo, nemám čas ani na loptičky, sťažoval sa rozhodený Alcaraz

Na tenisovom turnaji Queens Club v Londýne testujú nové pravidlo. Má urýchliť zápasy, no šampión z Roland Garros Carlos Alcaraz ho vníma ako šialené a chce si o ňom pohovoriť so zástupcami Asociácie tenisových profesionálov (ATP).

22.06.2024 08:21 , aktualizované: 08:58
Carlos Alcaraz Foto:
Carlos Alcaraz.
debata (4)

Cieľom nového pravidla je, aby často dlhé hodiny trvajúce tenisové zápasy viac „odsýpali“. Po novom sa časomiera medzi jednotlivými výmenami aktivuje automaticky hneď po dokončení výmeny.

Medzi výmenami musela byť maximálna pauza 25 sekúnd, aby sa zabránilo zdržiavaniu. Doteraz to na turnajoch fungovalo tak, že časomiera sa opäť rozbehla až po ohlásení skóre empajrovým rozhodcom. Na pohľad možno kozmetická zmena, no nesadla každému.

Jedným z kritikov je aj Španiel Alcaraz, ktorý na londýnskom turnaji na trávnatom povrchu vypadol už v druhom kole s s Jackom Draperom.

Carlos Alcaraz Čítajte viac Veľké londýnske prekvapenie na úkor Alcaraza. Španielova víťazná séria sa skončila už v 2.kole

Ako uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii, celý zápas mal pocit, akoby sa musel neustále niekam ponáhľať.

Nemal priestor na svoju tradičnú rutinu pred podaním, čo ho rozhodilo. Nové pravidlo vraj hráčom ubližuje a Alcaraz má v pláne predebatovať celú vec s asociáciou.

V Londýne malo ísť o desaťdňové testovanie novej úpravy v praxi, pričom hráči o ňom údajne boli vopred informovaní. Alcaraz sa napriek tomu sťažoval rozhodcovi na zmenu už počas zápasu.

Carlos Alcaraz Čítajte viac Alcaraz je zviera. Ale viete, čo je na tom najstrašnejšie? pýta sa legenda

„Povedal mi, že je to nové pravidlo, pri ktorom sa hodiny nezastavujú. Akonáhle je výmena ukončená, čas sa zase rozbehne automaticky,“ uviedol víťaz parížskeho grandslamu, podľa ktorého nejde o vydarenú úpravu.

"Táto novinka je absurdná a hráčom škodí. Keď dokončím výmenu, nemám ani čas ísť si zobrať novú loptičku.

Alebo ísť si po uterák a dopriať si pár chvíľ pre seba, skoncentrovať sa, zapinkať si s loptou," krútila hlavou svetová dvojka.

„Je to šialenstvo. Niečo podobné som v tomto športe ešte nezažil.“ Španiel po prehre 6:7, 3:6 s Draperom prišiel o možnosť obhajoby titulu v Queense a jediný plánovaný turnaj pred začiatkom Wimbledonu sa preňho skončil nečakane skoro.

Slávne tenistky, ktoré nikdy nevyhrali Grandslam Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
Poznal ich každý tenisový fanúšik, mnohé z nich...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #ATP #pravidlá #Carlos Alcaraz #loptičky