Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Som taká šťastná, že s ním žijem! Emotívna Mirka odhalila súkromie, prehovorila o Federerovi

Už o pár dní poskytne fenomenálny Švajčiar Roger Federer v dokumente intímny pohľad na svoje posledné dni, ktoré prežil ako tenisový profesionál.

14.06.2024 07:50
Roger Federer, Mirka Vavrinecová Foto:
Roger Federer s Mirkou tvoria pár už takmer štvrťstoročie.
debata (1)

Federer sedí pred vitrínou, v ktorej sú jeho najvýznamnejšie trofeje. Hovorí pomaly a opatrne do mikrofónu, ktorý je na stole pred ním. Znovu a znovu sa zastavuje a potláča slzy. Je to podobne silný moment, ako keď v septembri 2022 stál počas Laver Cupu na kurte naposledy.

Je to len jedna z mnohých emotívnych chvíľ vo Federerovom dokumente s názvom „Dvanásť posledných dní – legenda opúšťa kurt,“ ktorý vyjde na Amazon Prime už 20. júna. Švajčiarsky Blick ho mal možnosť vidieť vopred a priniesol z neho zaujímavé pasáže.

Dokument vyobrazuje tú osobnosť Federera, ktorú doteraz vždy uchovával v súkromí. Po slovách o skončení kariéry nasledujú zábery na jeho deti Charlene a Mylu (14 rokov), Lennyho a Lea (10 rokov), keď sa vracajú domov.

Chlapci mali na sebe dres anglického futbalového klubu Arsenal. Federer ich objíme, potom sa zasmeje a spýta sa: „Kde máte dresy FC Bazilej?“ Rovnako ako samotný tenista, aj jeho deti niesli odchod do športového dôchodku ťažko.

Martin Kližan Čítajte viac Celý život si všetko platím sám, ale ak sa niekto nebojí ísť proti prúdu, nech sa ozve. Kližan má pre Véghových exsponzorov len jednu odpoveď

Veď vyrastali pri jednom z najlepších športovcov všetkých čias. „Povedať im, že odchádzam do dôchodku, bolo veľmi ťažké. Tri z nich plakali,“ uviedol v dokumente Federer.

Rozhodnutie bolo emotívne aj pre jeho manželku a rodáčku z Bojníc Mirku. Počas celej jeho kariéry vždy stále po jeho boku a ťahala za nitky v pozadí.

V dokumente prelomila mlčanie a ako informoval Blick, po prvýkrát po desaťročí poskytla rozhovor. „Som šťastná a smutná zároveň. Posledných pár mesiacov to bolo veľmi emotívne, pretože mám pocit, že Roger by chcel hrať navždy,“ povedala Mirka Federerová.

Koniec jej manžela v profesionálnom športe ukončili problémy s kolenom. V roku 2016 si poranil meniskus a v ďalších rokoch musel ísť pre podobné problémy viackrát pod nôž.

Carlos Alcaraz Čítajte viac Alcaraz je zviera. Ale viete, čo je na tom najstrašnejšie? pýta sa legenda

„Vždy som si myslel, že počas svojej kariéry nebudem musieť ísť na operáciu. Zväčša to totiž býva začiatok konca. V tom som sa nemýlil,“ priznal víťaz 20. grandslamových turnajov.

Po účasti vo štvrťfinále Wimbledonu 2021 si uvedomil, že jeho koleno už nevydrží záťaž. Trpeli aj jeho najbližší. Mirka sa ho vtedy spýtala, prečo to stále robí.

„Sedela na tribúne a už sa jej to nepáčilo, pretože mala pocit, že už nemám radosť z tenisu.“ V dokumente je možné vidieť, aká ťarcha spadla z Federerových pliec, keď oznámil ukončenie kariéry.

Predtým o svojom rozhodnutí informoval rodinu a priateľov. Ako jeden z prvých sa to dozvedel jeho dlhoročný rival Rafael Nadal. Federer s ním odohral svoj posledných zápas – štvorhru na Laver Cupe.

Alexander Zverev Čítajte viac Už sa ma na to nikdy nepýtajte. Zverev urovnal spor s modelkou, ktorú mal dusiť pri stene

Nadalove slzy bezprostredne po zápase boli jedným z najpamätnejších momentov športového roka 2022. Slová chvály vo filme adresujú Federerovi okrem Nadala aj Novak Djokovič a ďalší tenisoví súputníci.

Mirka Federerová sa tiež neubránila slzám, keď v rozhovore priznáva: Bude mi chýbať sledovanie Rogera pri tenise, pretože ho hrá tak elegantne a krásne.

Na druhej strane sa teší na budúcnosť a to, čo jej prinesie budúcnosť s Federerom mimo profesionálneho športu. „Som taká šťastná, že s ním žijem a som s ním,“ skonštatovala.

Posledné slová v dokumente patria jeho hlavnému aktérovi. „Bolo to neuveriteľných dvanásť dní,“ obzrel sa za záverečnou kapitolou výnimočnej kariéry. „Všetko je vybavené, môžem letieť domov a byť len otcom.“

Takto Mirka Federerová starne do krásy Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
Mirka Federerová a jej postupná premena. Takto...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #Roger Federer #Mirka Federerová