Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hanba, že stále komentuje. Diváci po McEnroeových poznámkach na vzhľad Swiatekovej žiadajú jeho koniec

Poľská tenisová kráľovná Iga Swiateková potvrdila svoju nekompromisnú dominanciu aj na tohtoročnom Roland Garros. Antukový grandslamový turnaj vyhrala štvrtýkrát v kariére a tretíkrát v rade.

20.06.2024 07:50
Iga Swiateková, John McEnroe Foto:
Iga Swiateková a John McEnroe.
debata (18)

Talianske Jasmine Paoliniovej dovolila vo finále iba tri gemy a po hodine a osem minút bolo po všetkom. Po jasnom výsledku 6:2, 6:1 si do zbierky trofejí pridala po štvrtýkrát aj tú parížsku.

Väčšina komentátorov ospevovala jej suverénnu cestu turnajom, vznikla však aj veľká kontroverzia. Legendárny John McEnroe, ktorý komentuje zápasy pre televíziu NBC, nahneval nielen poľských fanúšikov svojimi poznámkami na Swiatekovú.

Tie sa netýkali jej hry, ale vzhľadu. „Mohla by použiť nejaký mejkap,“ odporučil počas priameho prenosu svetovej jednotke.

Iga Swiateková Čítajte viac Radosť šampiónky: Svetová tenisová jednotka v slzách, splnil sa jej životný sen. Kto ju rozplakal?

Narážal na Poľkinu spoluprácu so spoločnosťou Lancome, ktorá vyrába luxusné parfumy a kozmetiku na líčenie. Firma sa nedávno stala sponzorom ženskej tenisovej jednotky.

„Myslíte, že ak by jej Lancome dal peknú ponuku, že by za adekvátnu cenu na seba hodila trocha mejkapu?“, pokračoval legendárny trojnásobný víťaz Wimbledonu vo svojom zvláštnom komentári.

Jeho slová sa stretli so silnou reakciou fanúšikov. „Naozaj rieši Igin mejkap vo chvíli, keď ide vyhrať svoj štvrtý titul na RG?,“ pýtal sa jeden z nich.

Iní mu vyčítali nedostatok rešpektu k poľskej tenistke. "Skutočnosť, že je stále komentátorom, je hanba,“ napísal na sociálnej sieti ďalší. Viacerí sa zhodli, že by už nemal komentovať.

Iga Swiateková Čítajte viac Jej súperky hrali s tenisovými raketami, Swiateková však na ne tasila plameňomet a mačety

Podľa britského the Mirror niektorí diváci podali sťažnosť s tým, že McEnroeove komentáre už počas zápasov počúvať nechcú.

Želanie sa im splní už budúci rok, keďže NBC stratila práva na priame prenosy z Roland Garros a to znamená aj koniec spolupráce s McEnroeom.

65-ročný Američan sa okrem svojho tenisového nadania preslávil aj prchkou povahou a priamymi vyhláseniami, s ktorými občas prekročí hranicu slušnosti.

V minulosti sa bez servítky vyjadril aj o Serene Williamsovej. „Keby hrala medzi mužmi, bola by tak, dajme tomu, okolo 700. miesta rebríčka,“ povedal na adresu bývalej svetovej jednotky na vrchole síl.

Ako sa zmenili špičkové tenistky po desaťročiach Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
xxx
18 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #John McEnroe #Roland Garros #komentátor #Iga Swiateková