Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Gombosa rozhodil Kórejčan, no v Bratislave ide ďalej

Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open.

11.06.2024 17:16
Norbert Gombos Foto: ,
Norbert Gombos.
debata

V úvodnom kole zdolal ako držiteľ voľnej karty Gerarda Campanu Leeho z Kórejskej republiky 6:2, 5:7, 6:4.

"Nezačal som najlepšie, súper ma hneď v druhej hre brejkol. Potom som však odohral veľmi dobrú šnúru bezchybných gemov a pokračoval som v tom aj v druhom sete.

Za stavu 4:3 prišiel jeden slabší gem, v ktorom som si prehral servis, Lee tam zahral veľmi dobre. Na konci setu ma trochu rozhodilo, že pred mojím servisom súper požiadal o lekárske ošetrenie, následne medical time zrušil.

Slávne tenistky, ktoré nikdy nevyhrali Grandslam Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
Poznal ich každý tenisový fanúšik, mnohé z nich...

V tretom sete som sa opäť dokázal dobre skoncentrovať, dôležitý bol brejk za stavu 2:2," uviedol slovenský daviscupový reprezentant.

Po pauze zavinenej zranením výrazne klesol vo svetovom rebríčku, no verí, že sa mu postupne podarí vrátiť na bývalé pozície.

„Na kurte sa cítim veľmi dobre. Aj keď to tak podľa rebríčka nevyzerá, myslím si, že hrám stále dobrý tenis. S mojim kondičným trénerom Davidom Olaszom odvádzame skvelú prácu. Chýba mi zápasová prax. Verím, že sa mi podarí uhrať nejaký dobrý výsledok, ktorý ma vyšvihne v rebríčku vyššie.“

Na Bratislava Open má tie najkrajšie spomienky. „V roku 2019 som celý turnaj vyhral, stále z toho čerpám. Hrať pred domácim publikom je vždy skvelé, príde ma podporiť rodina. Dúfam, že zostanem v pavúku čo najdlhšie.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Kližan #Norbert Gombos #Bratislava Open 2024