Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Neveril vlastným očiam! Finálovú drámu na Roland Garros výrazne ovplyvnil kontroverzný moment

Dráma so všetkým, čo k tomu patrí. Nedeľný súboj svetovej dvojky Carlosa Alcaraza so štvorkou rebríčka Alexandrom Zverevom vo finále Roland Garros ponúkol fanúšikom vyše štvorhodinový tenisový zážitok.

10.06.2024 17:00
Alexander Zverev Foto:
Alexander Zverev bol zo situácie v štvrtej hre piateho setu rozčarovaný ešte aj po zápase.
debata (3)

27-ročný nemecký tenista Zverev napokon prehral 3:6, 6:2, 7:5, 1:6, 2:6. V jednom z rozhodujúcich momentov zápasu mal však poriadnu kopu smoly – dva milimetre a zlý úsudok rozhodcu určili situáciu v jeho neprospech. „Je to frustrujúce,“ komentoval moment zdolaný finalista.

Ak by Zverev zvíťazil, asi by si nikto na veľmi dôležitú loptičku nespomenul. No Nemec neuspel ani na druhý pokus v grandslamovom finále. Pred štyrmi rokmi nestačil vo finále US Open na Rakúšana Dominica Thiema, tento rok prehral s Alcarazom.

Pritom sa pre rodáka z Hamburgu finále vyvíjalo celkom dobre, vyhral druhý a tretí set, do rozhodujúceho piateho tak mohol ísť s čistou hlavou. Lenže v záverečnom sete stratil hneď druhý gem na svojom servise.

Carlos Alcaraz Čítajte viac Alcaraz je zviera. Ale viete, čo je na tom najstrašnejšie? pýta sa legenda

Zverev vedel, že má pred sebou jeden z najdôležitejších gemov v kariére, prípadný rebrejk by ho vrátil späť do hry, v opačnom prípade by sa 21-ročný Španiel výrazne priblížil k prvému titulu na French Open.

Úvod gemu sa mu vydaril parádne, dostal sa do vedenia 40:0, a aj keď Alcaraz uhral ďalší bod, mal pred sebou Nemec ešte dve brejkové príležitosti. Prvé podanie mladý Španiel netrafil, aj druhé bolo zahlásené ako aut a Zverev sa mohol radovať.

Iga Swiateková Čítajte viac Jej súperky hrali s tenisovými raketami, Swiateková však na ne tasila plameňomet a mačety

Lenže empajrový rozhodca bol proti. Renaud Lichtenstein zliezol so svojho miesta, prišiel k stope loptičky a zvrátil rozhodnutie čiarového: loptička bola vo dvorci.

Rozhnevaný Zverev neveriacky krútil hlavou, ukazoval na stopu v antuke a snažil sa francúzskeho rozhodcu presvedčiť o tom, že bola loptička mimo vyznačeného územia.

A keďže sa na Roland Garros nepoužíva jastrabie oko, platil verdikt Lichtensteina. Opakované zábery nakoniec odhalili, že sa jednalo o chybné rozhodnutie, loptička bola skutočne v aute a to len o dva milimetre.

So Zverevom kontroverzný moment dosť zamával. Ani jednu z brejkových možností vo zvyšku gemu zužitkovať nedokázal. Alcaraz zvýšil na 3:1 a nakoniec celý set ovládol pomerom 6:2. Nemec sa už po zvyšok setu nedokázal skoncentrovať.

Na pozápasovej tlačovej konferencii sa Zverev k momentu ešte vrátil. „Je veľký rozdiel, či v piatom sete prehrávate 1:3, alebo vyrovnáte na 2:2. Je to zásadný moment, kľúčový rozdiel,“ vyjadril sa.

„Je to frustrujúce, ale je to tak. Rozhodcovia robia chyby. Sú to tiež ľudia, a to je v poriadku. Ale v takej situácii si samozrejme prajete, aby k chybám nedošlo,“ pokračoval Nemec.

Alexander Zverev Čítajte viac Už sa ma na to nikdy nepýtajte. Zverev urovnal spor s modelkou, ktorú mal dusiť pri stene

Víťazný Alcaraz tento moment pochopiteľne nespomínal. Španiel vyhral už svoj tretí grandslamový turnaj v kariére a prekonal tak rekord svojho krajana Nadala, keď ako najmladší hráč v histórii open éry vyhral tri rôzne grandslamy.

Hold vzdal mladému Španielovi aj zdolaný finalista. „Obaja sme fyzicky silní, ale on je beštia, zviera. Intenzita, s ktorou hrá tenis, je iná, než u ostatných ľudí. Zvládne urobiť toľko rôznych vecí,“ dodal Zverev.

Najbohatší tenisti a tenistky na svete Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Rebríček najbohatších tenistov na svete je...
3 debata chyba
Viac na túto tému: #Roland Garros #Alexander Zverev #Carlos Alcaraz