Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Už sa ma na to nikdy nepýtajte. Zverev urovnal spor s modelkou, ktorú mal dusiť pri stene

Ešte pred víťazným piatkovým súbojom semifinále dvojhry mužov na Roland Garros Paríži proti Nórovi Casperovi Ruudovi sa nemecký tenista Alexander Zverev dočkal pozitívnej emócie.

08.06.2024 10:25
Alexander Zverev Foto:
Alexander Zverev.
debata (2)

Podarilo sa mu urovnať prípad domáceho násilia po tom, čo sa mimosúdne dohodol so svojou bývalou partnerkou a matkou svojej dcéry, ktorá ho obvinila z napadnutia.

Okresný súd v Berlíne ukončil v piatok proces so súhlasom štátnych zástupcov a právnikov Zvereva a jeho bývalej partnerky, nemeckej modelky Brendy Pateaovej.

Svetová štvorka súhlasila so zaplatením pokút vo výške 150 000 eur štátu a 50 000 eur charitatívnym organizáciám.

Zverev čelil obvineniu z ublíženia na zdraví Pateaovej počas hádky v Berlíne v máji 2020. Prokuratúra tvrdila, že ju pritlačil k stene a dusil. Zverev však zakaždým popieral akúkoľvek vinu.

Carlos Alcaraz Čítajte viac Dráma na päť setov. Do finále Roland Garros postúpil Alcaraz, vyzve Zvereva

Záležitosť sa dostala pred súd po tom, čo tenista napadol rozkaz o treste vydaný vlani v októbri, vrátane požiadavky na zaplatenie pokút vo výške 450 000 eur.

Trestné príkazy sa v Nemecku používajú ako prostriedok na vyriešenie niektorých trestných prípadov bez súdneho konania, ak podozrivý príkaz nenapadne.

Sudkyňa Barbara Lüdersová na súde povedala, že prípad sťahuje po tom, čo právnici Zvereva a Pateaovej v posledných dňoch rokovali o ukončení ich sporov na všetkých úrovniach, v ktorých mali v posledných rokoch nezhody.

"Bývalý pár chcel ukončiť svoj verejný spor aj v súvislosti s oznámením o spoločnej starostlivosťou o ich dieťa“, povedala Lüdersová.

Carlos Alcaraz Čítajte viac Tajný trik s príšernou chuťou. Alcaraz si na kurte pomáha šťavou, ktorú niektorí športovci nie sú schopní prijať

"Nakoniec musím povedať, že verím v nemecký právny systém. A tiež verím v pravdu,“ komentoval Zverev, ktorý chýbal na neverejnom pojednávaní.

Ten dal po postupe do finále jasne najavo, že o tejto záležitosti sa už baviť nemieni. "Hotovo, ideme ďalej. Už nikdy nechcem počuť otázku na túto tému.

A to platí pre všetkých," povedal po zápase novinárom, ktorí sa pýtali na tenistov názor ohľadom celej kauzy.

Jeho právničky Anna Sophie Heuchemerová a Katharina Dierlammová vydali vyhlásenie po tom, čo bol prípad stiahnutý, zdôrazňujúc prezumpciu neviny ich klienta.

"Alexander Zverev súhlasil s týmto pozastavením prípadu len preto, aby skrátil konanie – predovšetkým v záujme ich dieťaťa.

Alexander Zverev je stále považovaný za nevinného. Právna prezumpcia neviny zostáva nedotknutá," uviedli právne zástupkyne 27-ročného olympijského víťaza z Tokia 2020.

3 Zverev Čítajte viac Podvod na Roland Garros odhalili kamery. Búrlivák Zverev klamal rozhodcovi i súperovi, zožal vlnu kritiky

Zverev predtým poprel aj obvinenia zo zneužívania zo strany inej bývalej priateľky Oľgy Šarypovovej, ktorá ich prvýkrát vzniesla v rokoch 2020 a 2021.

Šarypovová obvinila Zvereva, že sa ju v roku 2019 pokúsil uškrtiť vankúšom a udrieť jej hlavu o stenu v hoteli v New Yorku. Dodala, že sa pod nátlakom dokonca bála o svoj život.

Obvinenia podnietili mužskú profesionálnu tenisovú tour ATP, aby vyšetrila jej tvrdenia. O 15 mesiacov neskôr v januári 2023 ATP uviedla, že neexistujú "dostatočné dôkazy“ na reálne podloženie týchto tvrdení.

Slávne tenistky, ktoré nikdy nevyhrali Grandslam Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
Poznal ich každý tenisový fanúšik, mnohé z nich...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #súd #domáce násilie #Roland Garros #Alexander Zverev