Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Previnil sa dopingom, teraz začína odznova. Slovenský tenista reštartuje kariéru na turnaji v Bratislave

Slovenský tenista Andrej Martin nemohol takmer dva roky bojovať o víťazstvá a tituly na súťažných dvorcoch. Osudným sa mu stalo porušenie antidopingových pravidiel, keďže kontrola z roku 2022 v jeho tele potvrdila zakázaný ostarín.

07.06.2024 13:43
21. Andrej Martin Foto:
Andrej Martin.
debata (1)

Verdikt z vlaňajška bol nemilosrdný, bratislavský rodák dostal dištanc do 5. júna 2024. Do súťažného diania sa vráti symbolicky doma v Bratislave v kvalifikácii o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na challengeri Bratislava Open.

"Veru, návrat na kurty práve tu bude symbolický nielen kvôli pozitívnej vzorke spred dvoch rokov, ale aj preto, že na kurtoch TK Slovan Bratislava som vyrastal a strávil svoje detstvo,“ uviedol 34-ročný Andrej Martin v rozhovore na oficiálnom webe bratislavského turnaja.

Zatiaľ naposledy stál na kurte v súťažnom zápase ešte v júli 2022 na challengeri v talianskom Terste.

Carlos Alcaraz, Jannik Sinner Čítajte viac Sinner - Alcaraz, momentálne nič lepšie neexistuje. Mladé pušky dnes štartujú éru veľkých zápasov

"Tie dva roky mi pripadali ako celá večnosť. V prvom rade sa neskutočne teším, že budem môcť konečne zase robiť to, po čom túžim. Aj preto, že tvrdá drina mi nevadí, už samotná príprava mi ubehla rýchlo. Musím povedať, že všetko išlo hladko a podľa plánu.

Je ťažké povedať, ako náročný bude samotný súťažný návrat, keďže som tak dlho bez tenisu ešte nikdy nebol. Určite to beriem s rešpektom a dám tomu čas, ale moje mladšie ja si tým procesom už celým prešlo. Nevidím dôvod, prečo by som to nemohol dokázať znova starší a skúsenejší.

Inšpiráciu beriem najmä od Filipa Poláška, ktorý sa vrátil po ešte dlhšej pauze a vyhral grandslamový titul na Australian Open 2021,“ prezradil Andrej Martin.

Jeho singlovým maximom v rebríčku ATP bolo 93. miesto z februára 2020, v deblovom hodnotení bol najvyššie na 69. pozícii ešte v júli 2016.

Grandslamovým maximom Andreja Martina je 3. kolo v dvojhre na Roland Garros v Paríži z roku 2016. Na hlavnom okruhu sa do finále dostal dvakrát – v singli nedosiahol na titul v júli 2016 v chorvátskom Umagu a v debli vo februári 2022 v argentínskej Córdobe.

Novak Djokovič Čítajte viac Prvá fotografia Novaka Djokoviča po operácii. Srb poslal do sveta mocné posolstvo

"Momentálne mám v pláne hrávať najmä dvojhry. Hrať oboje je fyzicky ohromne náročné aj vzhľadom na to, že sa budem snažiť dostať hore čo najrýchlejšie a tých zápasov bude zrejme veľa.

Nevylučujem, že si zahrám na niektorých turnajoch aj štvorhry, najmä aby som potiahol mladších a posunul im niečo zo svojich skúseností. Ale priorita je momentálne dvojhra a čo najrýchlejší návrat do reprezentácie Slovenska a na grandslamy,“ ozrejmil.

Na challenger v Bratislave dostal voľnú kartu do kvalifikácie.

"Momentálne začínam úplne od bodu 0. To znamená, že nasledujú turnaje najnižšej kategórie Futures, na ktorých budem musieť hrať zo začiatku kvalifikácie.

Možno sa mi ešte podarí niekde získať voľné karty, ale príliš s tým nepočítam, keďže som si výsledkami nikdy nevydobyl tak zvučné meno, aby mohli turnaje na mňa lákať húfy divákov. Najvyšší čas sa o to pokúsiť teraz," dodal s úsmevom Andrej Martin na webe bratislavského challengeru.

Tenisti, ktorí sa nestratili ani po kariére Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Nie každý strávi dosiahne toľko ako Federer,...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Martin #Bratislava Open