Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Amatérska WTA! Otec Wozniackej kritizoval šéfov tenisu: Carolina už nie je vítaná

Otec bývalej svetovej jednotky Caroline Wozniackej kritizoval WTA Tour za to, že nedostatočne podporuje hráčky matky po návrate do tenisového kolotoča.

21.05.2024 13:10
Caroline Wozniacka. Foto:
Caroline Wozniacka žiadala o voľnú kartu na Roland Garros. Nedostala ju a odmietla hrať kvalifikáciu na druhý grandslamový turnaj roka.
debata (2)

Organizáciu WTA označil Piotr Wozniacki za amatérsku a verejne poukázal na problémy pri prideľovaní divokých kariet organizátormi jednotlivých turnajov.

Stalo sa tak po tom, čo bola jeho dcéra nepríjemne prekvapená tým, že nedostala divokú kartu. Rozhodla sa nehrať kvalifikáciu na antukový grandslam napriek tomu, že bola v prvej 120 svetového rebríčka.

Údajne chcela dánske tenistka zistiť, či je rešpektovaná. Podľa Piotra Wozniackeho treba viac podporovať hráčky, ktoré si v minulosti získali rešpekt a rozhodli sa vrátiť do profesionálneho tenisu.

kližan Čítajte viac Titul pre Fica. Kližan má úžasnú formu a míľovými krokmi sa blíži k najlepším. Tento rok vyhral už štvrtý turnaj

„WTA je presvedčená, že je najväčšou profesionálnou organizáciou v ženskom športe, ale pôsobí amatérskym spôsobom,“ uviedol Wozniacki v rozhovore pre sport.pl.

„Caroline bola číslo jeden vo svojom rebríčku. Vyhrala grandslamový turnaj, vyhrala Masters, odohrala takmer 60 finálových duelov na turnajoch a vyhrala 30. Hovoríme teda o kompletnej tenistke, o niekom, kto odviedol skvelú prácu,“ povedal otec tenistky.

Podľa neho sa jeho dcéra postarala o zvýšenie popularity ženského tenisu a zaslúžila by si lepšie zaobchádzanie. „Ukázalo sa, že keď sa vráti niekto ako Caroline Wozniacka, už nie je vítaná. Ani si nevie pripraviť kalendár štartov na turnajoch,“ sťažuje sa.

Miloslav Mečíř Čítajte viac Mečíř tenis miloval, ale neznamenal pre neho všetko. V jeho ére ho mnohí považovali za najväčší talent

Woznicacki tvrdí, že v súčasnom tenise je všetko založená na vzťahoch, známostiach a nie na jasných pravidlách. „Ide o to, že ak poznáme organizátorov či riaditeľov turnaja, máme šancu hrať. Ale ak nás niekde nepoznajú, nechcú nás tam.“

Tenistka, ktorá bola dlhodobo v najlepšej svetovej dvadsiatke rebríčka a rozhodla sa založiť si rodinu, začala po návrate od nuly.

„Hráčky ako Caroline, Angelique Kerberová či Naomi Osaková sú odsúdené na rozhodnutia niekoho iného. Od minulého roka sú všetky divoké karty majetkom organizátorov turnajov a WTA sa o tento problém nezaujíma,“ vysvetlil Wozniacki.

Rebecca Šramková Čítajte viac Skvelá správa. Šramková je v rebríčku WTA prvýkrát v prvej stovke

Pridal aj príklad z nedávneho podujatia Masters 1000 v Ríme. „Všetky divoké karty, a bolo ich osem, dostali Talianky. Rozumiem propagácii ich tenistiek. Ale ako môžete dať právo hrať na turnaji tohto rangu dievčatám, ktoré si ani nepomysleli, že by mohli nastúpiť na podujatí rangu Masters?“ pýtal sa.

Po skúsenosti s Roland Garros sa rodina Wozniackých rozhodla, že sa na Roland Garros nepredstaví nielen tento, ale ani na budúci roka. Pokúsi sa však kvalifikovať na Wimbledon, hoci aj na toto podujatia požiadala o divokú kartu.

„Urobili to isté ako na Roland Garros a nedostala odpoveď. Caroline chcela zistiť, či je rešpektovaná. Preto nenastúpila na Roland Garros do kvalifikácie,“ dodal Wozniacki.

Ako sa zmenili špičkové tenistky po desaťročiach Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
xxx
2 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #Caroline Wozniacka