Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Veľký návrat Nadala má trhliny. Stále mám bolesti, priznal antukový kráľ

Pred dvoma týždňami boli najmä priaznivci Rafaela Nadala nadšení správou, že sa španielsky šampión vráti do súťažného kolotoča v januári na Australian Open. No nie všetko ružové tak, ako to na prvý pohľad vyzeralo.

24.10.2023 10:09
Rafael Nadal Foto:
S návratom Rafaela Nadala na tenisové kurty to nevyzerá ružovo.
debata

O plánovanom návrate v Melbourne informoval riaditeľ úvodného grandslamového turnaja roka Craig Tiley. Teraz však dostáva plán na comeback 22-násobného víťaza turnajov veľkej štvorky vážne trhliny.

„Môžem exkluzívne prezradiť, že Rafa bol mimo hry väčšinu roka, ale keď som s ním v posledných dňoch hovoril, tak potvrdil, že bude hrať. To je skvelé,“ uviedol Tiley.

Angelique Kerberová Čítajte viac Cibulková jej uchmatla prestížnu trofej. Svetová exjednotka s prenikavým pohľadom sa vracia

To následne potvrdil aj antukový kráľ, aj keď definitívne slová o jeho účasti na Australian Open ešte nepadli. „Cením si vyjadrenia dôvery od Australian Open… Trénujem každý deň a pracujem na tom, aby som sa vrátil čo najskôr, ako to pôjde.“

A vyzerá to tak, že Nadal dobre vedel, prečo nasadil skôr zdržanlivý tón. 37-ročný Španiel totiž od júnovej operácie bedrového kĺbu stále bojuje s bolesťou. A aj keď sa v októbri vrátil k tréningu, jeho problémy pretrvávajú.

„Neviem, aké je to trénovať bez bolesti. Je menšia, než bývala predtým, ale stále je tu. Dobrou správou snáď je, že môžem robiť postupne viac a viac vecí,“ informoval španielske médiá Nadal.

Ivaniševič a Djokovič Čítajte viac Toľko zarábal aj Vajda? Chorváti informovali o plate Djokovičovho trénera Ivaniševiča

Z jeho smutný slov sa dalo rozpoznať, že je ďaleko od stopercentnej výkonnosti. A otázne je, či sa k nej vôbec niekedy priblíži. „Všetko by bolo úplne iné, keby som mohol trénovať bez bolesti. Potom by som presne vedel, ako sa pripraviť, čo mám robiť a kedy sa vrátim na okruh,“ skonštatoval tenisový veterán.

O tom, či sa naozaj na Australian Open predstaví, však zjavne netuší ani on sám. „Mojim cieľom bolo vždy sa ukázať v čo najlepšom svetle. O to sa snažím aj teraz. Ale moje limity sú bohužiaľ zrejmé,“ dodal tenisový šampión.

Svojská tenisová kráska Eugenie Bouchardová Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Tenisový rozlet Eugenie Bouchardovú pribrzdili...
debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #Rafael Nadal #Australian Open