Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nadal otočil. Už nehovorí o Djokovičovej frustrácii, ale pokorne uznáva, čo dosiahol. „Čo je - je, čo nie je - nie je,“ vraví

Rafael Nadal si v utorok trošku pohneval fanúšikov Novaka Djokoviča, keď namiesto gratulácie k 24. grandslamovému titulu volil slová, ktorými akoby nedocenil tento veľký športový počin.

20.09.2023 13:00
Rafael Nadal Foto:
Rafael Nadal.
debata (10)

„Myslím si, že Djokovič žije tento grandslamový príbeh o čosi intenzívnejšie ako my ostatní. Bol by veľmi frustrovaný, keby tento rekord nedosiahol,“ uviedol tak trochu uštipačne 37-ročný Malorčan.

Pochopiteľne, za tieto slová si nielen v Srbsku, kde je Djokovič modlou, vyslúžil kritické slová. „Vyjadril sa nevhodne,“ zaznelo aj v článku portálu blic.rs.

nadal, djokovič Čítajte viac Gratulácia? Kdeže. Nadal sa konečne vyjadril k Djokovičovi, Srbov poriadne rozladil

Teraz svoje slová korigoval. Po rozhovore pre Movistar sa „Býk z Malorky“ postavil pred kamery Ace a rozprával o rôznych témach. Medzi iným tiež priznal, že Djokovič je najlepším tenistom histórie.

„Čísla sú čísla, štatistiky sú neúprosné a v tomto zmysle ich má Novák lepšie ako ja. To je nespochybniteľné. Nemám dosť veľké ego na to, aby som sa snažil zakryť realitu alebo ju prezentovať ako niečo iné.

Toto je pravda. Ostatné je len vkus, inšpirácia alebo spôsob interpretácie, či sa vám viac páči jedno alebo druhé,“ vyhlásil v rozhovore.

„Čo sa týka titulov, Djokovič je najlepší v histórii a nie je o čom polemizovať. Samozrejme, ako vždy, každý si môže vytvoriť príbeh podľa vlastného uváženia, ktorý bude pripomínať veľké množstvo mojich zranení. Pravda, je pre mňa nešťastné, že moje telo (bolo) v takom stave, ale aj to patrí k športu,“ odpovedal.

Tibor Tóth Čítajte viac Keď chcel Tsitsipas nové sedačky, dostal ich. My sme sa sťažovali na milión vecí a nikto nič. No čo vám poviem - Gréci!

Napokon srbskému šampiónovi zagratuloval. Mnoho fanúšikov mu totiž vyčítalo, že tak nespravil ihneď po US Open. Mimochodom, Djokovičovi nezagratuloval ani Roger Federer, ktorý už ukončil kariéru.

„Blahoželám mu ku všetkému, čo dosiahol. Nespôsobuje mi to žiadnu frustráciu. Povedal som to, keď som bol tenista, ktorý vyhral najviac slamov, povedal som to isté, keď sme boli na tom nerozhodne a vravím to aj teraz, keď zaostávam. Nie som ten, kto sa snaží byť tým, čím nie je. Čo je – je, čo nie je – nie je. Hovorím, že som spokojný so všetkým, čo som dosiahol,“ dodal na záver.

Stefan, Tara a Jelena. Alebo šťastní Djokovičovi Fotogaléria - 42 fotiek Všetky fotky
Fotografie Novaka Djokoviča a jeho v New Yorku...
10 debata chyba