Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Párkrát s ním trénoval. Teraz Molčan hľadá recept na gréckeho obra

Grécka tenisová dvojka Alexandros Skorilas a slovenská jednotka Alex Molčan nastúpia v sobotu o 10.00 h SELČ proti sebe v úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára.

15.09.2023 12:33
Alex Molčan Foto: ,
Alex Molčan.
debata

V druhom singli si na harde v Aténach zmerajú sily Stefanos Tsitsipas a Lukáš Klein. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Nedelňajší program na Panathénskom štadióne otvorí o 10.00 h štvorhra, v ktorej by sa mali stretnúť Petros Tsitsipas a Michail Pervolarakis s párom Klein, Igor Zelenay.

Nasledovať bude súboj tímových jednotiek S. Tsitsipasa s Molčanom a záverečná dvojhra medzi Skorinasom a Kleinom. Víťaz zápasu si zabezpečí účasť v budúcoročnej kvalifikácii o postup na finálový turnaj 2024.

Molčan verí, že proti Skorilasovi sa mu pre Slovensko podarí vybojovať prvý bod. "Všetci hráme každý deň lepšie, takže to vyzerá dobre. Vyzerá to krásne, je to obrovský štadión. Vonku je horúco, znásobovať to tam ešte bude mramor, z ktorého je štadión vyrobený.

So Stefanosom Tsitsipasom.sme vlani spolu párkrát trénovali. Je to jeden z top hráčov sveta, ale Davis Cup je Davis Cup, môže sa v ňom udiať všetko. Uvidíme, ako to dopadne. Okrem neho ale treba zdolať aj iných hráčov.

Určite to nebude jednoduché, lebo tu bude obrovský počet divákov, ktorí budú hnať Grékov dopredu. Musíme sa na to dobre pripraviť psychicky a verím, že snáď niekto zdolá aj toho Tsitsipasa,“ uviedol Molčan pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Frances Tiafoe Čítajte viac Americká hviezda bola ako zmyslov zbavená. Rozhodca ukončil zápas, fanúšikovia zúria

Kapitán slovenského tímu Tibor Tóth počíta s tým, že Gréci ešte možno zmenia zloženie štvorhry.

"Zatiaľ Gréci do debla nenapísali Stefanosa Tsitsipasa, ale s tým sa zatiaľ vôbec nezaoberáme. Uvídme, aké bude napokon zloženie gréckeho páru. Každý zápas bude dôležitý. Bolo by dobré, keby sa Lukimu alebo Alexovi podarilo zdolať vo dvojhre Stefanosa Tsitsipasa.

Ten bod by nám veľmi pomohol. Je mierna výhoda, že Alex začína. Ak potvrdí úlohu favorita, Lukášovi by sa mohlo hrať lepšie a Stefanos by mohol byť pod väčším tlakom. Skorilas nie je pre nás neznáma, Lukáš Pokorný ho tento rok zdolal. Na antuke skoro nič neuhral, je to hráč na tvrdé povrchy."

Pre Kleina bude duel proti svetovej päťke Tsitsipasovi výzvou. "Bude to náročné, no teším sa. Bude vypredané a diváci určite vytvoria skvelú atmosféru.

Ak by sa mi podarilo prekvapiť a Stefanosa zdolať, bolo by to moje životné víťazstvo. Určite by nám pomohlo a priblížilo nás k celkovému triumfu," zdôraznll druhý najlepší slovenský singlista.

duel 1. svetovej skupiny Davisovho pohára Grécko – SLOVENSKO:
sobota o 10.00 SELČ: Alexandros Skorilas – Alex Molčan, Stefanos Tsitsipas – Lukáš Klein
nedeľa o 10.00 SELČ: Petros Tsitsipas, Michail Pervolarakis – Klein, Igor Zelenay
S. Tsitsipas – Molčan, Skorilas – Klein

Šarmantná manželka Daniila Medvedeva Daria Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Daria Medvedevová sa narodila v októbri 1995 v...
debata chyba
Viac na túto tému: #Alex Molčan #Stefanos Tsitsipas