Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Veľkolepý návrat do USA. Djokovič zaplnil tribúny už na tréningu, zaujal netradičným imidžom

Srbský tenista Novak Djokovič sa po dvoch rokoch vracia na turnaje v USA.

15.08.2023 17:23
Novak Djokovič Foto:
Novak Djokovič na archívnej snímke.
debata

V pozícii nasadenej dvojky sa predstaví na podujatí Masters 1000 v Cincinnati, na ktorom zvíťazil v rokoch 2018 a 2020.

Tridsaťšesťročný Srb sa odmietol nechať zaočkovať proti covidu a v USA tak nemohol od novembra 2021 štartovať na žiadnom turnaji.

11. Andy Roddick Čítajte aj Amatér by zobral Djokovičovi gem? To je šialené, nemal by žiadnu šancu, vraví Roddick. Reagoval na televízny prieskum

V septembri 2021 prehral vo finále US Open s Rusom Daniilom Medvedevom a nepodarilo sa mu tak zavŕšiť kalendárny Grand Slam. Ďalší rok sa pokúsil získať výnimku na vstup do krajiny, no neuspel.

"Veľmi sa teším, že sa po dvoch rokoch vraciam do krajiny. Som veľmi vďačný za podporu, ktorú mi ľudia dávajú. Cítim, že si môžem úplne slobodne vybrať, kde chcem hrať.

Veľmi som sa chcel vrátiť do Cincinnati. Musím byť pripravený vydať zo seba to najlepšie. Ak by som nemal motiváciu, prestal by som hrať," povedal Djokovič podľa agentúry AFP.

0 hokej MS 1969 Čítajte aj Si okupant, ruku ti nepodám! Ukrajinky neboli prvé, Golonka a spol. rázne odmietli hviezdnych Sovietov

V stredu sa v druhom kole stretne s víťazom zápasu medzi Španielom Alejandrom Davidovičom Fokinom a Argentínčanom Tomasom Martinom Etcheverrym.

Dvadsaťtrinásobný grandslamový šampión vo dvojhre sa predstaví na okruhu ATP prvýkrát od júlovej prehry vo wimbledonskom finále so Španielom Carlosom Alcarazom.

Djokovičov návrat do USA vyvolal nadšenie, keď fanúšikovia zaplnili tribúny, aby mohli sledovať jeho nedeľný tréning. Srb zaujal preňho netradičným bradatým imidžom.

„Bolo to veľkolepé. S trénerom som si robil žarty, či som na správnom kurte, pretože atmosféra bola ako na zápase. Dávno som nemal na tréningu takéto publiku. Inšpiruje ma to, aby som na tréningu zo seba vydal čo najviac,“ uviedol Djokovič.

Najbohatší tenisti v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
21. Ana Ivanovičová - 16 miliónov dolárov...
debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič