Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Necestujte sem! Rusky a Bielorusky si vypočuli rázny verdikt z Prahy, kvôli jednej z nich zasahovala polícia

Tenistky z Ruska a Bieloruska si nezahrajú na budúcotýždňovom turnaji WTA v Prahe, organizátori im totiž nedovolia zúčastniť sa na ňom.

28.07.2023 15:41
Alexandra Sasnovičová Foto: ,
Alexandra Sasnovičová.
debata (132)

Do hlavnej súťaže vo dvojhre už bola nasadená Bieloruska Alexandra Sasnovičová a v kvalifikácii sa mali predstaviť Rusky Diana Shnaiderová, Polina Kudermetevová a Erika Andrejevová.

Riaditeľ podujatia v českej metropole hranom na tvrdom povrchu Miroslav Malý potvrdil, že jedna zo spomenutých ruských tenistiek sa márne snažila dostať do krajiny. Jej meno však neprezradil.

Polícia ju zadržala ešte na letisku a nepustila ju ďalej.

792319421 Čítajte aj Charlanová nepodala na MS ruku Ruske. Ukrajinku napriek víťazstvu diskvalifikovali

Organizátori Praha Open už údajne oznámili ostatným tenistkám z Ruska a Bieloruska, ktoré sa mali zúčastniť na turnaji, aby do Česka necestovali.

Aj keď WTA umožňuje súťažiť hráčkam z Ruska a Bieloruska na svojich podujatiach s neutrálnym štatútom, Česi v reakcii na vojenský konflikt na Ukrajine vylúčili všetkých športovcov z oboch krajín zo súťaží na svojom území.

749026292 Čítajte aj Lajkovala Putinove narodeniny aj zosmiešňovanie Zelenského. Ukrajinka žiadala trest pre 16-ročnú Rusku

Podobnú situáciu zažila Ruska Vera Zvonariovová, ktorej poľské úrady zamietli vstup do krajiny, keď sa chcela zúčastniť na turnaji WTA vo Varšave.

Do Poľska priletela z Belehradu na francúzske vízum, zostala v tranzitnej zóne varšavského letiska a následne odletela do čiernohorskej Podgorice.

Údajne je na zozname osôb, ktorých pobyt na území Poľska je nežiaduci a do krajiny ju nepustili z dôvodov štátnej a verejnej bezpečnosti.

Najbohatší tenisti v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
21. Ana Ivanovičová - 16 miliónov dolárov...
132 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #ruské tenistky