Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Lajkovala Putinove narodeniny aj zosmiešňovanie Zelenského. Ukrajinka žiadala trest pre 16-ročnú Rusku

Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská priznala, že žiadala, aby Ženská tenisová asociácia WTA potrestala 16-ročnú Rusku súperku Mirru Andrejevovú za jej lajky v príspevkoch na sociálnych sieťach.

27.07.2023 22:47
749026292 Foto:
Dajane Jastremskej (na snímke) sa nepozdávalo správanie 16-ročnej Mirry Andrejevovej na sociálnych sieťach.
debata (9)

„Rada by som zverejnila informácie o nedávnej situácii vo Švajčiarsku, ktorú považujem za neprijateľnú. Požiadala som o sankcie voči Mirre Andrejevovej za lajkovanie príspevkov na sociálnych sieťach, ktoré sa jednoznačne týkali činov spáchaných proti Ukrajincom,“ napísala na Instagrame Jastremská.

Vo svojom príspevku doplnila, že Ženská tenisová asociácia jej dala najavo, že proti ešte len 16-ročnému ruskému talentu nebude zasahovať.

petra.kvitova 1661302928 Čítajte viac Odviedla otca od rodiny, k čomu gratulácie? Nie všetci prajú Kvitovej po svadbe šťastie

Ukrajinka nespresnila, s akými príspevkami, ktoré lajkovala Andrejevová, nebola spokojná. Britský denník Daily Mail informoval, že sa jej údajne páčil post speváka Grigoryho Lepsa, v ktorom hudobník zablahoželal prezidentovi Vladimirovi Putinovi k narodeninám.

Ďalším „nevhodným“ krokom mal byť lajk k príspevku, ktorý zosmiešňoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

791830114 Čítajte viac Šramková zariadila vo Varšave senzáciu. Prehrávala 1:5, no otočila duel s finalistkou Roland Garros

Pre doplnenie, Andrejevová patrí medzi najväčšie talenty svetového tenistu. Rodáčke z Krasnojarsku patrí momentálne 64. miesto vo svetovom rebríčku. V apríli sa stala najmladšou hráčkou, ktorá sa dostala do osemfinále turnaja kategórie WTA 1000 od ich reformy v roku 2009.

Svoje výnimočné schopnosti predviedla tínedžerka aj pri prvých dvoch gradslamových štartoch. V júni sa Andrejevová dostala na Roland Garros do 3. kola, o mesiac neskôr sa vo Wimbledone dostala ešte o jedno kolo ďalej.

Najbohatší tenisti v histórii Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
21. Ana Ivanovičová - 16 miliónov dolárov...
9 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Dajana Jastremská #Mirra Andrejevová