Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Československá hviezda? Wimbledon si ušil z hanby kabát. Zabudol, že niečo také tu už 30 rokov nie je

Petra Kvitová a ďalšie české hráčky boli v Londýne označované ako „československé“ tenistky. Udalialo sa tak vo vyskakovacom okienku s názvom „wimbledonské zápasy a štatistiky hráčov“ počas duelu 1. kola proti Jasmine Paoliniovej.

07.07.2023 10:22
Petra Kvitová Foto:
Petra Kvitová vo Wimbledone 2023.
debata (11)

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka musela odohrať tretí set, aby zdolala nenápadnú Talianku 6:4, 6:7 (5), 6:1.

Počas zápasu však bola zobrazená dátová schránka s informáciami o turnaji a profiloch hráčov. Žiaľ, v tejto kolónke bola Kvitová nesprávne označená ako „Čechoslovenka“, čo je výraz patriaci do minulosti, keď Česko a Slovensko tvorili jeden celok známy ako Československo. Avšak pred viac ako 30 rokmi.

„Petra Kvitová bola jednou z jedenástich československých žien prihlásených do žrebu dvojhry žien, z ktorých štyri boli umiestnené v prvej dvadsiatke,“ uvádzalo sa v rámčeku s faktami.

Tenisoví fanúšikovia na Twitteri neskôr vyjadrili svoju frustráciu nad situáciou hráčok, ktoré sú označované ako „Čechoslovenky“ namiesto Češky.

Daniil Medvedev Čítajte viac Ukrajinci sú na fronte, Rusi v Londýne čelia nepríjemným otázkam. Medvedev sa nechce utopiť v klamstvách

„Čechoslováci? Wimbledon uviazol v 90. rokoch,“ napísal jeden z fanúšikov.

„Československo nie je na mape už 30 rokov. Ako je možné, že si to človek neuvedomí uprostred písania tohto neuveriteľne dlhého slova (16 písmen!)?“ napísal tenisový novinár Ben Rothenberg.

Situáciu okomentoval aj Craig Shapiro, autor známeho The Craig Shapiro Tennis Podcast: „Vau, to slovo som nikde nevidel už nejakú minútku,“ napísal ironicky.

Najlepšie zarábajúci slovenskí tenisti v histórii Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
V najlepšej päťke sa umiestnili tri zástupkyne...
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Kvitová. Wimbledon 2023