Djokoviča vyzve vo finále Nór. Ruud proti Zverevovi dominoval, nadelil mu aj kanára

Súperom srbského tenistu Novaka Djokoviča vo finále mužskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros bude Nór Casper Ruud.

09.06.2023 21:29
Casper Ruud. Foto: ,
Casper Ruud.

Štvrtý nasadený hráč si v druhom piatkovom semifinálovom stretnutí poradil s dvadsaťdvojkou „pavúka“ Nemcom Alexandrom Zverevom v troch setoch 6:3, 6:4 a 6:0.

Do finále v Paríži sa prebojoval druhý rok za sebou, vlani v ňom podľahol Španielovi Rafaelovi Nadalovi.

Muži – dvojhra – semifinále: Casper Ruud (Nór.-4) – Alexander Zverev (Nem.-22) 6:3, 6:4, 6:0

Nór sa od úvodu na kurte lepšie pohyboval a robil menej nevynútených chýb. V prvom sete dvakrát zobral súperovi servis, kým Zverev iba raz.

Nemec sa v jeho závere mohol vrátiť do hry, no za stavu 3:5 pri brejkbale nedokázal umiestniť forhend z výborne pripravenej pozície do kurtu.

Ruud získal prvý set v pomere 6:3 a v nastolenom trende pokračoval aj v tom druhom. V ňom za stavu 2:2 a 0:40 odvrátil tri brejkbaly.

Rozhodlo stratené podanie Zvereva v siedmom geme, severan sa po ňom ujal vedenia 4:3 a náskok si už postrážil.

Nemec nehral vyložene zle, ale nedokázal využívať svoje šance v kľúčových momentoch. Tretí set bol už plne v réžii Ruuda, ktorý napokon uštedril svojmu súperovi kanára.

Ruud sa so Zverevom stretol štvrtýkrát v kariére a vyrovnal vzájomnú bilanciu zápasov na 2:2.

Dvadsaťštyriročný Nór má šancu zabojovať o svoj prvý grandslamový titul.

Tenisoví boháči. Ako sú na tom Slováci a Slovenky? Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Získali kvantum trofejí, zarobili desiatky...
Viac na túto tému: #Alexander Zverev #Casper Ruud #Roland Garros 2023