Na Djokoviča pískali, Srb sa fanúšikom vysmial. Suverénny Alcaraz je v osemfinále

Španielsky tenista a svetová jednotka Carlos Alcaraz zdolal v 3. kole Roland Garros Kanaďana Denisa Shapovalova 6:1, 6:4, 6:2 a v osemfinále sa stretne s Lorenzom Mussettim. Divoký a dramatický zápas pred rozvášneným publikom má za sebou Novak Djokovič. Srbský tenista postúpil po víťazstve nad Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom za tri hodiny a 36 minút 7:6 (4), 7:6 (5), 6:2.

02.06.2023 19:09 , aktualizované: 23:10
Novak Djokovič Foto:
Novak Djokovič prejavoval v zápase 3. kola radosť veľmi emotívne.
debata (13)

Počas stretnutia sa rozvášnené publikum na centrálnom kurte viackrát obrátilo proti Djokovičovi. Očividne ho poburovali tradičné víťazné gestá srbskej bývalej svetovej jednotky.

Najväčší hnev tribún nastal po druhom sete, po ktorom si Djokovič zobral čas na ošetrenie. Diváci spustili mohutné bučanie na čo reagoval Srb svojsky. Zdvihnutým palcom a potleskom ich nabádal k ešte hlasnejšiemu prejavu nevôle. Pozrite si na videu, čo jeho konaniu predchádzalo:

„Vedel som že to bude ťažký zápas, fyzické stretnutie. Súper bojoval tvrdo, je to veľký bojovník, nemá v hre moc slabín. Odohrali sme skvelý zápas,“ uviedol Djokovič v prvom rozhovore priamo na kurte.

Po skončení zápasu si napokon naklonil divákov na svoju stranu. A to po tom, ako odpovedal na jednu z otázku plynulou francúzštinou. „Prioritou je teraz pre mňa a môj tím zregenerovať a pripraviť sa na ďalší zápas. Tento mi zobral dosť síl.“

Arina Sobolenková Čítajte viac Svetová dvojka Sobolenková stratila len štyri gemy. Postúpila aj Češka Muchová

Djokovič sa musel na víťazstvo nadrieť, prvé dva sety rozhodol vo svoj prospech až v tajbrejkoch, pričom v tom otáčal z 1:3.

Odpor súpera zlomil až v treťom sete, keď v druhom geme zobral Španielovi servis a vytvoril si rozhodujúci náskok 3:0. V osemfinále narazí Djokovič na víťaza Juana Pabla Varillasa z Peru. Ten po päťsetovej dráme vyradil nasadenú trinástku, Poliaka Huberta Hurkacza.

Anna Karolína Schmiedlová Čítajte viac Ruský tréner šíri v hviezdnom zákulisí ódy na Putina, je vraj najlepší vládca. "Prefackala" ho Slovenka v ukrajinských farbách

Do osemfinále postúpil aj Rus Karen Chačanov, ktorý ako nasadená jedenástka zdolal Austrálčana Thanasiho Kokkinakisa 6:4, 6:1, 3:6 a 7:6 (5). Jeho ďalším súperom bude Talian Lorenzo Sonego, ktorý vyradil siedmeho nasadeného Andreja Rubľova.

S Rusom prehral prvé dva sety, ale napokon dokázal zvíťaziť 5:7, 0:6, 6:3, 7:6 (5) a 6:3. Duel trval tri hodiny a 42 minút. „Neuveriteľný comeback. Od polovice stretnutia som začal hrať agresívnejšie ako v prvom a druhom sete. Ak on hrá agresívne, tak je proti nemu ťažké hrať. Mal som správny prístup a všetko som zmenil,“ vyjadril sa Sonego podľa agentúry AFP.

Garbine Muguruzová Čítajte viac Láska ju postretla v New Yorku. Tenisová hviezda sa zasnúbila s fanúšikom

V 3. kole si úspešne počínal aj Musetti, ktorý si poradil so štrnástkou „pavúka“ Britom Cameronom Norriem 6:1, 6:2, 6:4. Do osemfinále bez problémov postúpil aj piaty nasadený Stefanos Tsitsipas z Grécka, ktorý zdolal Argentínčana Diega Schwartzmana 6:2, 6:2 a 6:3. V ďalšom kole ho čaká Rakúšan Sebastian Ofner.

muži – dvojhra – 3. kolo:
Juan Pablo Varillas (Per.) – Hubert Hurkacz (Poľ.-13) 3:6, 6:3, 7:6 (3), 4:6, 6:2, Carlos Alcaraz (Šp.-1) – Denis Shapovalov (Kan.-26) 6:1, 6:4, 6:2, Stefanos Tsitsipas (Gr.-5) – Diego Schwartzman (Arg.) 6:2, 6:2, 6:3, Lorenzo Musetti (Tal.-17) – Cameron Norrie (V.Brit.-14) 6:1, 6:2, 6:4, Novak Djokovič (Srb.-3) – Alejandro Davidovich Fokina (Šp.-29) 7:6 (4), 7:6 (5), 6:2, Sebastian Ofner (Rak.) – Fabio Fognini (Tal.) 5:7, 6:3, 7:5, 1:6, 6:4, Lorenzo Sonego (Tal.) – Andrej Rubľov (Rus.-7) 5:7, 0:6, 6:3, 7:6 (5), 6:3, Karen Chačanov (Rus.-11) – Thanasi Kokkinakis (Austr.) 6:4, 6:1, 3:6, 7:6 (5)

Krásna víťazka wimbledonskej juniorky Sofia Žuková Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Sofia Žuková vletela do juniorského tenisu ako...