Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Susedského derby sa fanúšikovia nedočkali. Slovenky spoznali súpera v baráži

Slovenské tenistky nastúpia v novembrovej baráži o účasť v 1. svetovej skupine Pohára Billie-Jean Kingovej doma proti Argentíne.

24.05.2023 15:19
SR Tenis PBJK kvalifikácia Taliansko BAX Foto: ,
Viktória Hrunčáková sa teší z výhry nad Taliankou Elisabettou Cocciarettovou.
debata

Rozhodol o tom stredajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Víťaz duelu postúpi do kvalifikácie o finálový turnaj 2024.

Slovenky boli pri žrebe najvyššie nasadené. Okrem Argentíny ešte mohli dostať za súpera Rakúsko, Kolumbiu, Maďarsko, Kórejskú republiku, Holandsko, Srbsko alebo Švédsko.

Slovenskému tímu v apríli tesne ušiel postup na tohtoročný finálový turnaj v Seville, keď na harde v bratislavskom NTC prehral s Talianskom 2:3. S Argentínčankami majú Slovenky priaznivú bilanciu 1:0, v roku 1998 ich zdolali 4:1 v dueli II. svetovej skupiny na antuke v Buenos Aires.

Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška vyslovil so žrebom spokojnosť.

"Veľmi sa teším, že budeme hrať doma. Pevne verím, že kapitánovi Matejovi Liptákovi sa podarí zostaviť najsilnejší možný tím, že zvíťazime a v roku 2024 budeme môcť opäť bojovať o postup na finálový turnaj.

Argentínčanky teraz nemajú vo svojom strede nejakú hviezdu, no v tímových súťažiach favoriti neexistujú. Všetko treba potvrdiť výkonmi na kurte. Hrať sa bude v NTC, povrch zvolíme po konzultácii s kapitánom a hráčkami," uviedol Moška.

Tenisoví boháči. Ako sú na tom Slováci a Slovenky? Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Získali kvantum trofejí, zarobili desiatky...
debata chyba
Viac na túto tému: #slovenské tenistky