Roland Garros bez obhajkyne? Štvrťfinále vzdala v bolestiach

Kazašská tenistka Jelena Rybakinová postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA v Ríme.

18.05.2023 07:40
Iga Swiateková Foto: ,
Iga Swiateková.

Jej štvrťfinálová súperka Iga Swiateková zápas skrečovala za stavu 6:2, 6:7 (3) a 2:2 v treťom sete pre zranenie stehna.

Najvyššie nasadená Poľka bola dvojnásobná obhajkyňa titulu a vo Foro Italico ťahala 14-zápasovú víťaznú sériu. Rybakinová, vlaňajšia wimbledonská šampiónka, nastúpi v semifinále proti Lotyške Jelene Ostapenkovej.

Italy Tennis Open Čítajte viac Zlý týždeň pre Djokoviča. Titul v Ríme neobháji, príde aj o post svetovej jednotky

Po skončení druhého setu požiadala Swiateková o lekárske ošetrenie a nechala si zabandážovať pravé stehno. Po štvrtom geme tretieho dejstva zápas vzdala a nad jej účasťou na grandslamovom Roland Garros v Paríži, na ktorom by od 28. mája mala obhajovať titul, visí otáznik.

"Už v tajbrejku som zbadala, že Iga má problémy s nohou, no netušila som, že je to vážne.

V treťom sete sa snažila hrať agresívne a rýchlo zakončovať výmeny, no pre stupňujúce sa bolesti musela zápas skrečovať.

Je mi to ľúto, radšej by som vyhrala zápas po premenenom mečbale," uviedla Rybakinová pre akreditované médiá.