Prehra po tuhom boji. Molčan neprešiel v Madride cez 2. kolo

Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Madride.

28.04.2023 14:42
Alex Molčan Foto: ,
Alex Molčan.

S Japoncom Jošihitom Nišiokom prehral po trojsetovom boji 7:5, 4:6, 4:6. Ázijský hráč nastúpi v dueli o postup do osemfinále proti víťazovi súboja medzi piatym nasadeným Rusom Andrejom Rubľovom a Švajčiarom Stanom Wawrinkom.

O osude prvého setu zápasu medzi Molčanom a Nišiokom rozhodol dvanásty gem, v ktorom najlepší slovenský singlista prelomil súperovo podanie. V druhom dejstve si Nišioka po troch brejkoch vybudoval náskok 5:0 a bol jedinú loptičku od toho, aby Molčanovi uštedril „kanára“.

Dominik Hrbatý Čítajte viac Vrchol schizofrénie a paranoje. Hrbatý: Slovenský tenis dnes pre mňa zomrel

Slovenský reprezentant znížil na 4:5, no v desiatom geme Japonec nestratil pri svojom podaní ani fiftín a vynútil si tretí set. V ňom rozhodol Nišiokov brejk v Tildenovom geme.

Japonec odplatil Molčanovi prehru z marcového podujatia Masters 1000 na harde v Miami. S turnajom sa rozlúčil tretí nasadený Nór Casper Ruud. Nad jeho sily bol Talian Matteo Arnaldi, ktorý zvíťazil 6:3, 6:4.

Dvojhra – 2. kolo
Jošihito Nišioka (Jap.-28.) – Alex MOLČAN (SR) 5:7, 6:4, 6:4, Jaume Munar (Šp.) – Tallon Griekspoor (Hol.-30) 7:6 (3) – skreč, Matteo Arnaldi (Tal.) – Casper Ruud (Nór.-3) 6:3, 6:4, Daniel Altmaier (Nem.) – Oscar Otte (Nem.) 6:4, 7:5

Viac na túto tému: #tenis #madrid #Alex Molčan