Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sobolenkovej Lukašenkove chválospevy nepomáhajú: Ak ma budú Ukrajinci nenávidieť ešte viac, nech

Arina Sobolenková v dejisku turnaja WTA 500 v Stuttgarte uviedla, že nemá kontrolu nad tým, čo o nej hovorí bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

19.04.2023 18:52 , aktualizované: 21:01
Arina Sobolenková Foto: ,
Arina Sobolenková.
debata (5)

Minulý mesiac hovorila o „nenávisti“, s ktorou sa stretla v šatni zo strany niektorých hráčok po ruskej invázii na Ukrajinu.

Ako sme informovali, Bieloruska vlani zápasila s pocitom viny, no napokon dospela k záveru, že za situáciu vo svete nenesie zodpovednosť.

Arina Sobolenková, Novak Djokovič Čítajte aj Roztopašná Arina v gondole očarila svet. Djokovičovi pridali k trofeji symboliku

WTA a ATP zakázali hráčom z Ruska a Bieloruska súťažiť pod národnými vlajkami, ale trvajú na tom, že jednotliví športovci majú právo na turnajoch štartovať.

Prezident Lukašenko oslavoval Sobolenkovej januárový triumf na Australian Open a nedávno povedal, že ľudia vedia, odkiaľ pochádza, aj keď hráva pod neutrálnou vlajkou.

„Som presvedčená o tom, že to nepomáha. Neviem, čo mám povedať, pretože sa môže vyjadriť k mojej hre, môže komentovať, čo len chce,“ reagovala Sobolenková na Lukašenkove chvály, cituje ju agentúra Reuters.

Arina Sobolenková Čítajte aj Bieloruská hviezda verí, že si zahrá vo Wimbledone: Zákaz nič nepriniesol

„Nemám nič spoločné s politikou. Ak ma Ukrajinci budú po jeho slovách nenávidieť ešte viac, čo narobím? Ak sa budú cítiť lepšie, keď ma budú nenávidieť, rada im s tým pomôžem. Môžu to urobiť.

Ale čo sa týka toho ostatného, keby som mohla zastaviť vojnu, urobila by som to, no bohužiaľ to nemám vo svojich rukách a nie je to pod mojou kontrolou,“ dodala dvojka rebríčka WTA.

Dvadsaťštyriročná hráčka sa snaží chodiť na internet čo najmenej, aby sa vyhla čítaniu negatívnych komentárov.

„Budem sa sústreďovať na seba a na svoju hru a snažiť sa neskĺznuť do depresie v tejto situácii,“ uzavrela hráčka, ktorá v 2. kole zdolala Češku Barboru Krejčíkovú 6:2, 6:2.

Fakty zo Stuttgartu

Dvojhra – 2. kolo: Arina Sobolenková (Biel.-2) – Barbora Krejčíková (ČR) 6:2, 6:2, 1. kolo: Jelena Rybakinová (Kaz.-6) – Jule Niemeierová (Nem.) 7:5, 6:3, Cori Gauffová (USA-5) – Veronika Kudermetovová (Rus.) 6:2, 4:6, 7:6 (3), Karolína Plíšková (ČR) – Maria Sakkariová (Gr.-8) 6:2, 6:3.

Krásna Aryna Sobolenková v obrazoch Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
Aryna Sabalenková.
5 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine #Arina Sobolenková