Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Djokovič nenastúpi na US Open. Asociácia bude rešpektovať politiku USA

Srbský tenista Novak Djokovič s najväčšou pravdepodobnosťou nebude hrať na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open.

20.07.2022 22:23
novak djokovič Foto:
Novak Djokovič.
debata (18)

Tenisová asociácia USA (USTA) potvrdila, že bude rešpektovať rozhodnutie USA, ktoré neočkovaným cudzincom nepovoľuje vstup do krajiny.

USTA v oficiálnom vyhlásení, ktoré zverejnila v stredu zároveň so zoznamom účastníkov podujatia, uviedla:

"Podľa pravidiel ITF Grand Slam sú všetci oprávnení hráči automaticky zaradení do hlavného žrebovania dvojhry mužov a žien na základe hodnotenia 42 dní pred prvým pondelkom dňa udalosti.

US Open nemá zavedené povinné očkovanie hráčov, ale bude rešpektovať stanovisko vlády USA týkajúce sa cestovania do krajiny pre neočkovaných ľudí, ktorí nie sú občania USA."

Novak Djokovič Čítajte viac Atak britského novinára: Djokovič je najnebezpečnejší človek na svete

Trojnásobný víťaz US Open sa dlhodobo odmieta zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 a prípadná absencia vo Flushing Meadows by oddialila jeho ďalšiu príležitosť hrať na grandslamovom turnaji až do Roland Garros 2023.

Tento rok mu už rovnaké opatrenie zabránilo v účasti na Australian Open. Zdĺhavá sága s jeho vízami sa skončila deportáciou a zákazom vstupu do krajiny na tri roky. Predstavil sa na Ronald Garros a vo Wimbledone, ktorý vyhral siedmykrát v kariére.

Novak Djokovič počas zápasu 1. kola Wimbledonu. Čítajte viac Kardiológ z USA obhajuje Djokoviča: Nemôže riskovať poškodenie srdca

Tridsaťpäťročný Djokovič je s 21 singlovými titulmi z turnajov veľkej štvorky na druhom mieste za Španielom Rafaelom Nadalom, ktorý získal o jeden viac. Informovala o tom agentúra DPA.

18 debata chyba
Viac na túto tému: #US Open #Novak Djokovič