Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Milujem Rusko aj Gruzínsko. Tenistka vysvetlila výmenu krajiny

Špecialistka na štvorhru Natela Dzalamidzeová sa vyhla neúčasti na londýnskom grandslame tým, že zmenila občianstvo z Ruského na Gruzínske.

02.07.2022 13:30
Natela Dzalamidzeová v akcii na wimbledonskej... Foto:
Natela Dzalamidzeová v akcii na wimbledonskej tráve.
debata

No ako vysvetlila priamo v Londýne, nebolo to kvôli tomu, že nechce mať s Ruskom nič spoločné. Podľa jej slov tým zvýšila svoje šance na účasť na olympijských hrách v Paríži 2024.

29-ročná Dzalamidzeová má otca Gruzínca a matku Rusku. Obaja rodičia stále žijú v Moskve. „Rozmýšľala som, že tú zmenu urobím do konca roka. Nebolo to tak, že som žiadala o nový pas – ten gruzínsky už mám dlho,“ uviedla Dzalamidzeová.

Medvedev tenis Čítajte viac Zakázali mu Wimbledon. Tak sa svetová jednotka baví po svojom

Sankcie voči ruským a bieloruským hráčom pre inváziu na Ukrajinu len urýchlili jej rozhodnutie. „Prečo by som mala prísť o príležitosť súťažiť? Teraz mám 29 rokov. Koľko rokov ešte budem hrať tenis?“ pýtala sa Gruzínka.

Dzalamidzeová sa tak zo dňa na deň stala gruzínskou jednotkou vo štvorhre. Vo svetovom rebríčku jej patrí 45. miesto a vo Wimbledone si zahrá 2. kolo v ženskej štvorhre.

Pripustila, že jej rodičia sa obávali dôsledkov jej rozhodnutia. Podľa nej však nebude mať vplyv na vzťahy s ostatnými ruskými tenistkami.

Maria Sakkariová Čítajte viac V podprsenke na Wimbledone? Sexy hviezda teší oko fanúšika

„Väčšinou hrám štvorhru s ruskými dievčatami. Milujem Rusko aj Gruzínsko. V mojej krvi sú obe tieto krajiny,“ skonštatovala Dzalamidzeová.

Pri neúčasti dlhoročnej partnerky Kamilly Rakimovovej nastupuje na Wimbledone po boku Srbky Aleksandry Krunicovej. „Som polovičná Ruska. Hrala som za túto krajinu polovicu svojho života a milovala som každú minútu na kurte ako Ruska,“ dodala tenistka.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #tenis #wimbledon #Natela Dzalamidzeová