Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Aj Nadal odsúdil zákaz pre Rusov. Zomkneme sa ako hráči, pýta sa

Španielsky tenista Rafael Nadal kritizoval v nedeľu zákaz štartu ruských a bieloruských tenistov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

02.05.2022 07:39
Rafael Nadal Foto: ,
Rafael Nadal mal čestný výkon futbalového zápasu Real Madrid - Espanyol.
debata (6)

All England Lawn Tennis Club (AELTC) podľa neho zvolil najdrastickejšie riešenie situácie a dúfa, že svetové strešné organizácie nájdu spôsob, ako zvrátiť toto rozhodnutie.

„Znevýhodňuje to mojich ruských kolegov. Nemôžu za to, čo sa momentálne deje na Ukrajine. Je mi ich ľúto,“ uviedol Nadal podľa agentúry AFP.

„Uvidíme, čo prinesú najbližšie týždne a či sa zomkneme my ako hráči. Toto nie je správne,“ dodal 21-násobný grandslamový šampión, ktorý plánuje na turnaji ATP v Madride súťažný návrat po šesťtýždňovej absencii spôsobenej zranením rebra.

Novak Djokovič a Rafael Nadal. Čítajte aj Duel snov už v Madride? Djokovič a Nadal spoznali pozície v pavúku

Organizátori Wimbledonu potvrdili minulý týždeň zákaz štartu ruských a bieloruských tenistov v reakcii na ruskú inváziu na územie Ukrajiny s podporou Bieloruska.

Svoje rozhodnutie zdôvodnili zodpovednosťou za čo najúčinnejšie obmedzenie ruského celosvetového vplyvu.

Zabránili tak v štarte hráčom svetového kalibru, napríklad Daniilovi Medvedevovi, Andrejovi Rubľovovi, Arine Sobolenkovej či Viktorii Azarenkovej.

Novak Djokovič v 2. kole turnaja ATP 1000 v Monte Carle. Čítajte aj Som dieťa vojny, ale toto je šialené. Djokovič si podal Britov a podporil Rusov

Rozhodnutie kritizovali strešné organizácie mužského aj ženského tenisu, ako aj líder svetového rebríčka ATP Novak Djokovič či Martina Navrátilová. Bieloruská tenisová federácia (BTF) navyše avizovala ohľadom tohto zákazu právne kroky.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #vojna na Ukrajine