Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pochvala pre Wimbledon: Urobili správnu vec, tvrdí Ukrajinka

Ukrajinská tenistka Dajana Jastremská si myslí, že zákaz účasti tenistov z Ruska a Bieloruska na trávnatom grandslame je na mieste.

30.04.2022 10:45
Dajana Jastremská. Foto:
Dajana Jastremská.
debata (8)

Minulú stredu Wimbledon potvrdil to, o čom sa špekulovalo už niekoľko týždňov – Wimbledone a ani žiadnom inom turnaji vo Veľkej Británii sa nezúčastnia žiadni ruskí ani bieloruskí hráči.

Wimbledon zaznamenal zmiešané reakcie na toto rozhodnutie, niektorí tenisti ho podporili, iní tvrdili že miešanie politiky so športom nie je dobré. No väčšina z nich zostala v tejto otázke neutrálna.

Centrálny dvorec Philippa Chartiera na Roland Garros. Čítajte viac Francúzom Rusi nevadia. Všetci tenisti môžu nastúpiť na Roland Garros

„Ako by som mohla hrať proti týmto hráčom na turnaji, keď celý svet hovorí o vojne, ktorá sa vedie proti Ukrajine? Takže si myslím, že rozhodnutie, ktoré robia, je správne,“ cituje portál tennisworldusa.org Jastremskú.

„Myslím si, že rozhodnutie, ktoré urobili, je hodné rešpektu. To, čo urobili pre Ukrajinu, je správna vec. Podporujú to aj ďalší hráči z Ukrajiny,“ uviedla.

Existuje však možnosť, že z Wimbledonu sa stane veľmi dobre dotovaný exhibičný turnaj. Vedenie ATP a WTA môžu pristúpiť k tomu, že na turnaji sa nebudú udeľovať body do svetového rebríčka.

Viktoria Azarenková. Čítajte viac Nedáva to zmysel. Azarenková chce, aby zakročili proti Wimbledonu

„Ak zoberú body, mnohí tenisti budú kvôli tomu nahnevaní,“ myslí si Jastremská. Minulý týždeň jej krajanka Elina Svitolinová a ďalší tenisti z Ukrajiny zdieľali správu, v ktorej žiadali hráčov z Ruska a Bieloruska, aby odpovedali na tri otázky.

Vyjadrili sa, že Ukrajinci nemajú nič proti tenistom z dvoch krajín pokiaľ dajú verejne najavo, že sú absolútne proti tomu, čo sa deje v ich domovine.

„Nechceme, aby boli úplne vylúčení,“ povedala Svitolinová pre BBC Radio 5. „Ak hráči nevystúpia proti ruskej vláde, je správne ich zakázať. Len chceme, aby sa ozvali,“ dodala.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

8 debata chyba
Viac na túto tému: #tenis #wimbledon #Elina Svitolinová #Dajana Jastremská