Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Rozruch v ďalšej krajine. Španieli reagovali na správy o vyšetrovaní Djokoviča

Srbský tenista Novak Djokovič sa okrem Austrálie a rodnej krajiny postaral o rozruch aj v Španielsku.

13.01.2022 15:47
Novak Djokovič Foto: ,
Novak Djokovič trénuje v španielskej Marbelle začiatkom januára 2022.
debata (47)

Na prelome rokov totiž cestoval z Belehradu do Marbelly, hoci do krajiny mohli vstúpiť iba srbskí občania, ktorí sú buď zaočkovaní proti COVID-19, alebo požiadali o zvláštne povolenie, čo sa v prípade lídra svetového rebríčka nestalo.

Djokovič nie je zaočkovaný a na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open plánuje štartovať na základe výnimky po prekonaní COVID-19.

Podľa španielskych médií začali tamojšie úrady preverovať jeho decembrovú cestu do Marbelly, ktorú v dokumentoch predložených v Austrálii zamlčal.

Novak Djokovič Čítajte viac Po vyčkávaní vyžrebovali Djokovičovi súpera. Na ťahu je minister

Podľa Djokoviča urobil chybu jeho agent, keď chybne označil políčko vo formulári ohľadne cestovateľskej minulosti.

Podľa rozhlasovej stanice Cadena Cope sa Djokovič pri vstupe do Španielska nepreukázal očkovacím certifikátom a teda jeho cesta do krajiny Európskej únie bola ilegálna.

Dvadsaťnásobného grandslamového šampióna videli v Marbelle na Silvestra, 2. i 3. januára, v kúpeľnom rezorte sa fotografoval aj filmoval.

V miestnom tenisovom klube Puente Romano trénoval a rozdával autogramy, informoval denník El Pais. Podľa médií Djokovič vlastní v Marbelle aj dom.

Španielske ministerstvo vnútra však poprelo informácie tamojších médií, podľa ktorých by Djokoviča oficiálne vyšetrovalo pre porušenie koronavírusových pravidiel.

„Uvedené správy nie sú pravdivé. Vláda a ani polícia nenariadili vyšetrovanie voči športovcovi,“ uviedol pre Politico hovorca ministerstva vnútra.

Novak Djokovič, Belehrad Čítajte viac Všetky oči na Austrálii, ale čo Srbsko? Djokovičovi vraj doma hrozí i väzenie

Djokovič v pondelok uspel s odvolaním na austrálskom súde a mohol začať s prípravou na Australian Open. O jeho štarte na turnaji však ešte stále nie je definitívne rozhodnuté.

Austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke má právomoc opäť Djokovičovi zrušiť vízum a zvažuje celú záležitosť.

47 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Australian Open #Marbella