Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Chceli ho ponížiť! Nemá sa ani kde umyť, hnevá sa Djokovičov otec

Otec srbského tenistu Novaka Djokoviča tvrdí, že jeho syn je v Austrálii väzňom a snažia sa ho ponížiť.

06.01.2022 19:43
Srbsko Austrália tenis Open Djokovič vízum... Foto: ,
Otec Novaka Djokoviča Srdjan hovorí počas protestu v Belehrade 6. januára.
debata (147)

Podľa Srdjana Djokoviča k jeho synovi pristupujú úplne odlišne ako k ďalším 25 hráčom, ktorí požiadali o udelenie lekárskej výnimky, aby mohli štartovať na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne.

Novak Djokovič sa obrátil na súd v Melbourne v snahe zvrátiť rozhodnutie o deportácii z Austrálie. Súd predbežným opatrením zabránil jeho okamžitému vyhosteniu.

Prípad bude pokračovať v pondelok o 10.00 h miestneho času (00.00 SEČ). Djokovič je momentálne v Park Hoteli, štátnom karanténnom zariadení, ktoré býva prechodným domovom žiadateľov o azyl.

Podpora Novaka Djokoviča pri karanténnom hoteli Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Priaznivci Novaka Djokoviča protestujú pred...

V minulosti sa objavili viaceré sťažnosti, že na izbách sú chrobáky a podávané jedlá pokrýva pleseň.

"Novak a členovia jeho tímu vyplnili rovnaké dokumenty, ako ďalších 25 hráčov, ktorí nie sú zaočkovaní a požiadali o výnimku.

Oni nemajú žiadne problémy, iba Novak. Mohli mu radšej povedať, aby neletel do Austrálie a bolo by to v poriadku. Ale nie, chceli ho ponížiť, držia ho v zariadení ako väzňa.

Zobrali mu takmer všetky osobné veci i peňaženku, nechali mu iba mobil. Nemá sa kde prezliecť ani umyť. Novak pritom neporušil žiadne zákony," uviedol rozhorčený Srdjan Djokovič v rozhovore pre Sky Sports.

Novak Djokovič Čítajte viac Srdiečko z okna. Videli ste Djokovičov odkaz?

Austrálska vláda zrušila Djokovičovi vízum a nariadila mu opustiť krajinu. Líder svetového rebríčka a obhajca titulu na Australian Open nesplnil prísne vstupné požiadavky.

Po krátkom súdnom vypočutí však právni zástupcovia ministerstva vnútra súhlasili, že Srb môže minimálne do piatka zotrvať v krajine.

Park Hotel, Melbourne Čítajte viac Chrobáky v izbe, požiar, fyzický útok. Djokoviča držia na pochybnom mieste

Obe strany spoločne so sudcom Anthonym Kellym vypracujú časový harmonogram opatrenia, ktoré bráni deportácii. V pondelok sa bude podľa portálu abc.net.au rozhodovať o hráčovom odvolaní proti zrušeniu víza.

Riadiaca organizácia úvodného grandslamového turnaja sezóny Tennis Australia potrebuje definitívu do utorka, aby mohla naplánovať rozpis zápasov. Podujatie sa začne 17. januára.

Toto ste o Djokovičovi určite nevedeli Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
15. Na kurte odmieta piť studenú vodu, pretože...
147 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #očkovanie #Srdjan Djokovič #koronavírus #Australian Open 2022